"Najlepsi z najlepszych!" - nagrodzono studentów z Uniwersytetu Jagiellońskiego
osiągnięcie

"Najlepsi z najlepszych!" - nagrodzono studentów z Uniwersytetu Jagiellońskiego

16.03.2016
W ramach obecnego naboru do projektu prowadzonego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego nagrodzono cztery projekty zgłoszone do finansowania przez studentów naszej uczelni.
więcej o "Najlepsi z najlepszych!" - nagrodzono studentów z Uniwersytetu Jagiellońskiego
Złoty medal "Plus ratio quam vis" dla ks. prof. Michała Hellera
nagrody

Złoty medal "Plus ratio quam vis" dla ks. prof. Michała Hellera

15.03.2016
Medal wręczył rektor UJ prof. Wojciech Nowak w towarzystwie prorektora UJ prof. Stanisława Kistryna podczas benefisu zorganizowanego w 80. rocznicę urodzin wybitnego filozofa i kosmologa. Uroczystość odbyła się 12 marca w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie.
więcej o Złoty medal "Plus ratio quam vis" dla ks. prof. Michała Hellera
Alfabet Uniwersytecki - litery I i J. Kolejna część cyklu popularyzatorskiego
cykle popularyzatorskie

Alfabet Uniwersytecki - litery I i J. Kolejna część cyklu popularyzatorskiego

11.03.2016
Zrozumienie wielu powszechnie używanych na uczelniach terminów, zarówno współczesnych jak i historycznych, często sprawia problemy i to nie tylko wśród ogółu społeczeństwa, ale nawet wewnątrz samej społeczności akademickiej. Cykl popularyzatorski pt. „Alfabet uniwersytecki" ma za zadanie ułatwić czytelnikom zrozumienie „sekretnego" języka akademickiego, w możliwie przystępny sposób wyjaśniając znaczenie wybranych terminów, a także – o ile to możliwe - ich historyczne pochodzenie, niejednokrotnie sięgające pradawnych korzeni europejskich uniwersytetów.
więcej o Alfabet Uniwersytecki - litery I i J. Kolejna część cyklu popularyzatorskiego
Synchrotron SOLARIS wśród elity środkowoeuropejskich urządzeń badawczych

11.03.2016
Po długich staraniach Polska stała się pełnoprawnym członkiem CERIC-ERIC: konsorcjum skupiającego wyspecjalizowane laboratoria z czołowych ośrodków badawczych z Europy Środkowej. W tym elitarnym gronie nasz kraj będzie reprezentować znajdujące się w Krakowie Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS.
więcej o Synchrotron SOLARIS wśród elity środkowoeuropejskich urządzeń badawczych
W Collegium Maius wręczono dyplomy Człowieka Roku i Małopolanina Roku
uroczystość

W Collegium Maius wręczono dyplomy Człowieka Roku i Małopolanina Roku

10.03.2016
W 25. rocznicę sprawowania funkcji premiera RP Jana Olszewskiego i Jana Krzysztofa Bieleckiego nagrodzono dyplomami Człowieka Roku 2015. Tytułami uhonorowała ich Federacja Regionalnych Związków Gmin i Powiatów RP. Z kolei Małopolaninami Roku 2015 zostali Zofia Gołubiew i ks. Jacek Stryczek. Uroczystości, która odbyła się 10 marca w auli Collegium Maius, przewodniczył rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak.
więcej o W Collegium Maius wręczono dyplomy Człowieka Roku i Małopolanina Roku