Integracyjny "Orientation Week" na Uniwersytecie Jagiellońskim
wydarzenie studenckie

Integracyjny "Orientation Week" na Uniwersytecie Jagiellońskim

24.02.2016
W ubiegły poniedziałek na Uniwersytecie Jagiellońskim rozpoczął się drugi w tym roku akademickim "Orientation Week" - tydzień adaptacyjny dla studentów programu Erasmus+. Spośród 512 osób, które studiowały w pierwszym semestrze, na kolejny pozostało 202. Dodatkowo swój przyjazd zadeklarowało 265 nowych studentów.
więcej o Integracyjny "Orientation Week" na Uniwersytecie Jagiellońskim
nominacje i promocje

23.02.2016
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył 23 lutego 2016 roku w Pałacu Prezydenckim w Warszawie akty nominacyjne 78 nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki. Wśród nominowanych znalazło się pięcioro naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Pięcioro nowych profesorów z Uniwersytetu Jagiellońskiego odebrało akty nominacyjne
Absolwenci WPiA UJ z najlepszymi wynikami zdawalności na aplikacje korporacyjne
osiągnięcie

Absolwenci WPiA UJ z najlepszymi wynikami zdawalności na aplikacje korporacyjne

23.02.2016
Ministerstwo Sprawiedliwości po raz 8. podsumowało wyniki egzaminów na aplikacje prawnicze. Podczas konferencji w podwarszawskim Popowie omówiono wyniki egzaminów wstępnych na aplikacje adwokacką, radcowską i notarialną oraz egzaminu konkursowego na aplikację komorniczą, które odbyły się 26 września 2015 r. Absolwenci Wydziału Prawa i Administracji UJ po raz kolejny uzyskali najlepsze wyniki zdawalności na aplikacje korporacyjne.
więcej o Absolwenci WPiA UJ z najlepszymi wynikami zdawalności na aplikacje korporacyjne
Alfabet Uniwersytecki - litery G i H. Kolejna część cyklu popularyzatorskiego
cykle popularyzatorskie

Alfabet Uniwersytecki - litery G i H. Kolejna część cyklu popularyzatorskiego

19.02.2016
Zrozumienie wielu powszechnie używanych na uczelniach terminów, zarówno współczesnych jak i historycznych, często sprawia problemy i to nie tylko wśród ogółu społeczeństwa, ale nawet wewnątrz samej społeczności akademickiej. Cykl popularyzatorski pt. „Alfabet uniwersytecki" ma za zadanie ułatwić czytelnikom zrozumienie „sekretnego" języka akademickiego, w możliwie przystępny sposób wyjaśniając znaczenie wybranych terminów, a także – o ile to możliwe - ich historyczne pochodzenie, niejednokrotnie sięgające pradawnych korzeni europejskich uniwersytetów.
więcej o Alfabet Uniwersytecki - litery G i H. Kolejna część cyklu popularyzatorskiego
Innowacyjny startup Prawos.pl, czyli sukces absolwentki UJ

19.02.2016
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jaka czeka cię przyszłość po ukończeniu wymarzonego kierunku studiów? Czy uda ci się znaleźć pracę zgodną z twoimi zainteresowaniami? Początek dorosłego życia często może przerażać, kończymy beztroskie studenckie lata i rozpoczynamy wyścig po kolejnych szczeblach kariery, wikłając się tym samym w pędzący wir korporacji i kolejnych wyzwań.
więcej o Innowacyjny startup Prawos.pl, czyli sukces absolwentki UJ