5 lat badań archeologicznych w Nea Pafos
relacja

5 lat badań archeologicznych w Nea Pafos

05.02.2016
W dniach 21-22 stycznia 2016 w siedzibie Instytutu Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (IA UJ) odbyło się międzynarodowe sympozjum podsumowujące pięć lat badań krakowskich archeologów na agorze w Nea Pafos na Cyprze.
więcej o 5 lat badań archeologicznych w Nea Pafos
Uniwersytet Jagielloński i Fundacja DKMS - razem przeciw białaczce
nagrody i wyróżnienia

Uniwersytet Jagielloński i Fundacja DKMS - razem przeciw białaczce

05.02.2016
Nasz uniwersytet został uhonorowany tytułem "Uczelni Odpowiedzialnej Społecznie", przyznanym za wsparcie akcji rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego. Jej rezultat na UJ to 515 nowych wpisów w bazie nazwisk ludzi gotowych nieść bezinteresowną pomoc chorym na białaczkę.
więcej o Uniwersytet Jagielloński i Fundacja DKMS - razem przeciw białaczce
UJ najbardziej widoczną polską uczelnią w sieci

04.02.2016
Jak wynika z najnowszej edycji rankingu "Web of Universities", Uniwersytet Jagielloński jest najbardziej widoczną w internecie polską szkołą wyższą. W zestawieniu uwzględniono blisko 12 tys. szkół wyższych z całego świata, w tym ponad 420 uczelni krajowych. Pierwszą setkę zdominowały uczelnie amerykańskie. Najlepsze okazały się Harvard University, Stanford University i Massachusetts Institute of Technology.
więcej o UJ najbardziej widoczną polską uczelnią w sieci
Otwarto wystawę poświęconą dziejom rodziny Kremerów
wydarzenie kulturalne

Otwarto wystawę poświęconą dziejom rodziny Kremerów

04.02.2016
Prezentowaną w sali wystawowej Biblioteki Jagielońskiej wystawę otworzyła prorektor UJ prof. Maria-Jolanta Flis, której towarzyszył dyrektor BJ prof. Zdzisław Pietrzyk. Wystawa, której wernisaż odbył się 3 lutego, będzie czynna do 26 lutego.
więcej o Otwarto wystawę poświęconą dziejom rodziny Kremerów
Uniwersytet Jagielloński promuje projekt I-Net

02.02.2016
26 stycznia 2016 r. na Wydziale Studiów Politycznych i Międzynarodowych UJ odbyło się spotkanie promujące projekt I-Net, który ma na celu rozwój współpracy pomiędzy krajami Partnerstwa Wschodniego a Unią Europejską poprzez stworzenie platformy internetowej dla nowych wspólnych projektów, wymian, szkoleń, badań itp.
więcej o Uniwersytet Jagielloński promuje projekt I-Net