Spotkanie opłatkowe emerytowanych profesorów
uroczystość

Spotkanie opłatkowe emerytowanych profesorów

14.12.2015
14 grudnia 2015 roku w Collegium Maius odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe władz uniwersyteckich z emerytowanymi profesorami Uniwersytetu Jagiellońskiego, na którym obecni byli m.in. rektor, prorektorzy oraz dziekani wydziałów UJ.
więcej o Spotkanie opłatkowe emerytowanych profesorów
Szkoła Promocji Nauki. Internet w promocji nauki

14.12.2015
W poniedziałek 14 grudnia 2015 r., w ramach Szkoły Promocji Nauki, odbyło się szkolenie zatytułowane „Internet w promocji nauki". W szkoleniu udział wzięli naukowcy, doktoranci i pracownicy UJ.
więcej o Szkoła Promocji Nauki. Internet w promocji nauki
Uniwersytecki Szpital Dziecięcy świętuje jubileusz 50-lecia
uroczystość

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy świętuje jubileusz 50-lecia

11.12.2015
- Dziś jest czas na refleksję. Na spojrzenie w przeszłość i uświadomienie sobie, że dobrze jest działać w zespole, który przywraca zdrowie naszym młodym pacjentom - mówił podczas jubileuszowej gali dyrektor naczelny Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie dr hab. med. Maciej Kowalczyk. Kierowany przez niego ośrodek był prekursorem w Polsce w operacjach rozdzielania bliźniąt syjamskich, leczeniu oparzeń czy wad serca u dzieci.
więcej o Uniwersytecki Szpital Dziecięcy świętuje jubileusz 50-lecia
Poznaliśmy laureatów Nagrody im. Wacława Felczaka i Henryka Wereszyckiego
nagrody

Poznaliśmy laureatów Nagrody im. Wacława Felczaka i Henryka Wereszyckiego

11.12.2015
Kapituła Nagrody, która obradowała pod przewodnictwem prof. Michała Pułaskiego, podjęła decyzję, że w 15. edycji konkursu spośród siedmiu nominowanych prac nagrodę główną otrzyma praca dr. hab. Andrzeja Dubickiego, zaś nagrodę honorową odbiorą prof. dr hab. Idizi Panic i dr hab. Krzysztof Nowak.
więcej o Poznaliśmy laureatów Nagrody im. Wacława Felczaka i Henryka Wereszyckiego
Filmoznawca z UJ szefem Narodowego Centrum Kultury Filmowej
osiągnięcie

Filmoznawca z UJ szefem Narodowego Centrum Kultury Filmowej

11.12.2015
Dr hab. Rafał Syska z Katedry Historii Filmu Powszechnego Instytutu Sztuk Audiowizualnych Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego został powołany na stanowisko dyrektora Narodowego Centrum Kultury Filmowej (NCKF) z siedzibą w Łodzi. Swoje obowiązki zacznie pełnić od 1 stycznia 2016 roku.
więcej o Filmoznawca z UJ szefem Narodowego Centrum Kultury Filmowej