nagrody

15.12.2015
Sukces odniosły także dwie magistrantki z Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ - III nagrodę w konkursie otrzymała praca Evgeniyi Prikhodko, a wyróżnienie przyznano Iwonie Jakubas.
więcej o Katarzyna Gad z Uniwersytetu Jagiellońskiego zwyciężyła w IX edycji Konkursu „Teraz Polska Promocja i Rozwój"
Inauguracja prac konsorcjum w ramach międzynarodowego projektu I-Net

15.12.2015
W dniach 2-4 grudnia 2015 r. w Białoruskim Państwowym Uniwersytecie w Mińsku odbyło się spotkanie inauguracyjne projektu I-net (Internalization Network) realizowanego w ramach grantu finansowanego przez Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki. Koordynatorem projektu i uczelnią zarządzającą stworzonym konsorcjum jest Państwowy Uniwersytet w Erywaniu.
więcej o Inauguracja prac konsorcjum w ramach międzynarodowego projektu I-Net
StRuNy przyznane. Opiekunem roku dr hab. Wojciech Szczeklik
nagrody

StRuNy przyznane. Opiekunem roku dr hab. Wojciech Szczeklik

15.12.2015
W ubiegły piątek rozstrzygnięto 5. edycję konkursu StRuNa dla najlepszych kół naukowych w Polsce. Statuetki i dyplomy przyznano w pięciu kategoriach: Konferencja Roku, Wyprawa Roku, Koło Naukowe Roku, Opiekun Roku oraz Projekt Roku. Laureatów wyłoniło jury złożone z wykładowców akademickich, członków organizacji pozarządowych i byłych członków kół naukowych.
więcej o StRuNy przyznane. Opiekunem roku dr hab. Wojciech Szczeklik
Uniwersyteccy naukowcy nagrodzeni przez Polską Akademię Umiejętności
uroczystość

Uniwersyteccy naukowcy nagrodzeni przez Polską Akademię Umiejętności

14.12.2015
Profesorowie Piotr Bizoń z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej oraz Małgorzata Filip i Janusz Skalski z Wydziału Lekarskiego zostali laureatami nagrody im. Mikołaja Kopernika, przyznawanej co 5 lat przez Polską Akademię Umiejętności. Uhonorowani odebrali dyplomy w poniedziałek podczas uroczystej sesji Rady Miasta Krakowa.
więcej o Uniwersyteccy naukowcy nagrodzeni przez Polską Akademię Umiejętności
Zofia Gołubiew uhonorowana medalem "Plus ratio quam vis"
uroczystość

Zofia Gołubiew uhonorowana medalem "Plus ratio quam vis"

14.12.2015
10 grudnia w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach odbyło się uroczyste pożegnanie dyrektora Muzeum Narodowego w Krakowie, która ustępuje w tym roku ze stanowiska.
więcej o Zofia Gołubiew uhonorowana medalem "Plus ratio quam vis"