Promocje doktorskie Wydziału Filozoficznego
nominacje i promocje

Promocje doktorskie Wydziału Filozoficznego

30.11.2015
Prof. Maria-Jolanta Flis, prorektor ds. rozwoju, przewodniczyła uroczystym promocjom doktorskim Wydziału Filozoficznego. Uroczystość miała miejsce 23 listopada 2015 roku w auli Collegium Novum UJ. Trzynaścioro promowanych złożyło przysięgę doktorską i odebrało dyplomy z rąk promotorów.
więcej o Promocje doktorskie Wydziału Filozoficznego
Nagroda KLIO dla dr Grażyny Kubicy
nagrody i wyróżnienia

Nagroda KLIO dla dr Grażyny Kubicy

30.11.2015
Dr Grażyna Kubica otrzymała nagrodę I stopnia w kategorii monografie naukowe za swoją ostatnią książkę "Maria Czaplicka: płeć, szamanizm, rasa. Biografia antropologiczna" (WUJ). Wyróżnienia te, zwane także Noblami dla historyków, przyznawane są corocznie przez Porozumienie Wydawców Książki Historycznej. W tym roku do nagrody zgłoszono 160 propozycji książek.
więcej o Nagroda KLIO dla dr Grażyny Kubicy
relacja

30.11.2015
Coroczne krakowskie spotkania organizuje Instytut Kardiologii Wydziału Lekarskiego UJ Collegium Medicum.
więcej o XVI Międzynarodowe Warsztaty Kardiologii Interwencyjnej "New Frontiers in Interventional Cardiology"
Obrady poświęcone zagadnieniom na styku prawa, psychologii oraz psychiatrii

30.11.2015
Wybitni eksperci wzięli udział w 8. edycji Krakowskiej Konferencji Psychologii Sądowej, która odbyła się w miniony weekend w Centrum Dydaktyczno-Kongresowym Wydziału Lekarskiego UJ CM. Organizatorem wydarzenia była Katedra Psychiatrii UJ CM wraz z Sekcją Psychologii Sądowej KNSP UJ oraz Instytutem Ekspertyz Sądowych.
więcej o Obrady poświęcone zagadnieniom na styku prawa, psychologii oraz psychiatrii
Nagrody MediaTory rozdane. Zobacz, kto otrzymał statuetkę

28.11.2015
Po raz dziewiąty studenci dziennikarstwa z całego kraju przyznali nagrody MediaTory. Laureatów poznaliśmy w sobotę 28 listopada br. podczas uroczystej gali w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Władze najstarszej polskiej uczelni reprezentowali prof. Andrzej Mania, prorektor UJ ds. dydaktyki oraz prof. Maria-Jolanta Flis, prorektor ds. rozwoju.
więcej o Nagrody MediaTory rozdane. Zobacz, kto otrzymał statuetkę