relacja

10.12.2015
9 grudnia 2015 roku w Auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego odbył się gościnny wykład prof. Johna J. Mearsheimera, niezwykle wpływowego, acz kontrowersyjnego teoretyka stosunków międzynarodowych z Uniwersytetu w Chicago, zatytułowany Why the West – Not Putin – Is Responsible for the Ukraine Crisis.
więcej o Zmagania Zachodu z Rosją. Gościnny wykład kontrowersyjnego amerykańskiego uczonego
Cafe Nauka: Skąd ból?

10.12.2015
W środę 9 grudnia 2015 r. odbyła się X edycja Cafe Nauka organizowana przez Dział Promocji i Informacji UJ. Motywem przewodnim spotkania był ból.
więcej o Cafe Nauka: Skąd ból?
Dr Krzysztof Kozłowski wiceministrem w resorcie gospodarki morskiej

10.12.2015
Adiunkt w Katedrze Prawa Konstytucyjnego UJ dr Krzysztof Kozłowski został wiceministrem gospodarki wodnej i żeglugi śródlądowej w randze podsekretarza stanu. W powstającym resorcie będzie nadzorował prace Departamentu Prawnego, Departamentu Nadzoru Właścicielskiego, Departamentu Edukacji Morskiej oraz Departamentu Współpracy Międzynarodowej.
więcej o Dr Krzysztof Kozłowski wiceministrem w resorcie gospodarki morskiej
Władze Uniwersytetu Jagiellońskiego wsparły Szlachetną Paczkę

09.12.2015
- To wielka przyjemność wspierać potrzebujących. Po to jesteśmy, by móc pomóc drugiemu człowiekowi. Niech ta paczka będzie promykiem nadziei - powiedział rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak. W środę w swoim gabinecie, wspólnie z prorektorami, aktorką i absolwentką UJ Anną Szałapak oraz ks. Jackiem Stryczkiem, spakował dary dla rodziny zgłoszonej do akcji Szlachetna Paczka.
więcej o Władze Uniwersytetu Jagiellońskiego wsparły Szlachetną Paczkę
Dwa wieki Towarzystwa Naukowego z Uniwersytetem Krakowskim połączonego
relacja

Dwa wieki Towarzystwa Naukowego z Uniwersytetem Krakowskim połączonego

09.12.2015
„Twoja wiedza jest niczym, jeśli nie staje się udziałem innych" - słowa tej łacińskiej sentencji (Scire tuum nihil est, nisi te scire hoc sciat alter) znalazły się na okolicznościowym medalu, który prezes Polskiej Akademii Umiejętności prof. Andrzej Białas wręczył rektorowi UJ prof. Wojciechowi Nowakowi, wiceprezydent miasta Krakowa Elżbiecie Koterbie i byłemu wojewodzie małopolskiemu Jerzemu Millerowi.
więcej o Dwa wieki Towarzystwa Naukowego z Uniwersytetem Krakowskim połączonego