Targi Mobilności Studentów 2015
studenci wydarzenie studenckie

Targi Mobilności Studentów 2015

04.12.2015
W czwartek 3 grudnia 2015 r., w Auditorium Maximum UJ, odbyły się Targi Mobilności Studentów zorganizowane przez Samorząd Studentów UJ.
więcej o Targi Mobilności Studentów 2015
UJ uczestniczy w pracach nad kinetycznym działem elektromagnetycznym

03.12.2015
2 grudnia br. prorektor UJ ds. badań naukowych i funduszy strukturalnych prof. Stanisław Kistryn reprezentował Uniwersytet Jagielloński na uroczystości podpisania listu intencyjnego inicjującego działania w celu opracowania w Polsce kinetycznego działa elektromagnetycznego (K-DELM) zorganizowanej w siedzibie Wojskowej Akademii Technicznej (WAT) w Warszawie.
więcej o UJ uczestniczy w pracach nad kinetycznym działem elektromagnetycznym
O studiach kurdyjskich w Polsce w telewizji Rudaw
relacja

O studiach kurdyjskich w Polsce w telewizji Rudaw

03.12.2015
Gościem kurdyjskiej telewizji Rudaw, mającej swoją siedzibę w Regionie Kurdystanu (Irak), była dr Joanna Bocheńska z Zakładu Iranistyki Instytutu Orientalistyki UJ.
więcej o O studiach kurdyjskich w Polsce w telewizji Rudaw
Uniwersyteccy naukowcy w składzie Prezydium Oddziału PAN w Krakowie
nominacje i promocje

Uniwersyteccy naukowcy w składzie Prezydium Oddziału PAN w Krakowie

03.12.2015
Wiceprezesem Oddziału na kadencję 2015-2018 wybrano prof. Ryszarda Nycza z Wydziału Polonistyki UJ, a członkiem Prezydium Oddziału – prof. Wiesława Pawlika z UJ Collegium Medicum. W skład Prezydium Oddziału wchodzi także wybrana wcześniej prof. Barbara Bilińska z Instytutu Zoologii UJ jako wiceprezes Oddziału.
więcej o Uniwersyteccy naukowcy w składzie Prezydium Oddziału PAN w Krakowie
Kuba Gąsiorowski najlepszym krasomówcą
nagrody i wyróżnienia

Kuba Gąsiorowski najlepszym krasomówcą

03.12.2015
Kuba Gąsiorowski, doktorant w Katedrze Historii Doktryn Politycznych i Prawnych Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, zwyciężył w Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym Aplikantów Adwokackich im. adw. S. Mikke. Finał odbył się w ubiegły weekend w Naczelnym Sądzie Administracyjnym. Wzięło w nim udział jedenastu mówców.
więcej o Kuba Gąsiorowski najlepszym krasomówcą