26.10.2015
Historia uczelni to w znacznym stopniu historia jej studentów. Jeśli spojrzymy wstecz, zauważymy, że charakter społeczności studenckiej Uniwersytetu Jagiellońskiego znacząco zmieniał się na przestrzeni wieków i niekiedy bardzo odbiegał od wizji, do której przywykliśmy dzisiaj.
więcej o Kim był student UJ na przestrzeni dziejów? Rozmowa z prof. Krzysztofem Stopką (część I)
Publikacja prof. Ewdoksii Papuci-Władyki w prestiżowym czasopiśmie

26.10.2015
Artykuł "Recent Polish excavations in the agora of Paphos, the ancient capital of Cyprus" autorstwa prof. Ewdoksii Papuci-Władyki, kierownika Zakładu Archeologii Klasycznej UJ, został opublikowany w najnowszym numerze "Antiquity". To renomowane, brytyjskie czasopismo, zajmujące się światową archeologią, poinformowało o uniwersyteckich badaniach wykopaliskowych w cypryjskim Pafos.
więcej o Publikacja prof. Ewdoksii Papuci-Władyki w prestiżowym czasopiśmie
Jubileusz 125-lecia studiów rolniczych w Krakowie

26.10.2015
Prof. Wojciech Nowak, rektor UJ i prof. Andrzej Mania, prorektor ds. dydaktyki 23 października wzięli udział w jubileuszowej konferencji "125 lat studiów rolniczych w Krakowie", która odbyła się w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie.
więcej o Jubileusz 125-lecia studiów rolniczych w Krakowie
Prof. Jean Martinez doktorem honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego
uroczystość

Prof. Jean Martinez doktorem honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego

23.10.2015
Światowej sławy chemik prof. Jean Martinez dołączył w piątek do grona ponad 350 doktorów honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Prof. Maciej Pawłowski podkreślił w laudacji, że imponujący dorobek naukowy uhonorowanego w zakresie poszukiwań nowych leków oraz wieloletnie związki z najstarszą polską uczelnią stanowią przesłankę do nadania mu najwyższej godności przyznawanej przez Senat UJ.
więcej o Prof. Jean Martinez doktorem honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego
Absolwenci WPiA UJ laureatami konkursów Urzędu Patentowego RP

23.10.2015
W XIII edycji konkursów o tematyce związanej z własnością intelektualną nagrodzono i wyróżniono ośmioro absolwentów i doktorantów z Wydziału Prawa i Administracji UJ.
więcej o Absolwenci WPiA UJ laureatami konkursów Urzędu Patentowego RP