relacja

19.10.2015
W dniach 16-18 października w Centrum Dydaktyczno-Kongresowym Wydziału Lelarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum miała miejsce doroczna konferencja psychoterapeutów „Między dobrem pacjenta, dobrem terapeuty a dobrem systemu. Dylematy etyczne w psychoterapii" zorganizowana przez Katedrę Psychiatrii Wydziału Lekarskiego UJ CM wspólnie z Sekcją Naukową Terapii Rodzin PTP (Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego), Sekcją Naukową Psychoterapii PTP oraz Sekcją Psychoterapii PTP.
więcej o Między dobrem pacjenta, dobrem terapeuty a dobrem systemu. Dylematy etyczne w psychoterapii
Oficjalne otwarcie żłobka Uniwersytetu Jagiellońskiego „Żaczuś"

16.10.2015
- Chcielibyśmy, aby studenci nie musieli wybierać: nauka albo dzieci, podobnie jak pracownicy nie powinni stawać przed dylematem: rodzina albo praca – powiedział minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz otwierając żłobek UJ „Żaczuś" mieszczący się w domu studenckim przy ul. Bydgoskiej 19.
więcej o Oficjalne otwarcie żłobka Uniwersytetu Jagiellońskiego „Żaczuś"
Kondolencje dla Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy

16.10.2015
W związku z tragicznym wydarzeniem w Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy, w wyniku którego poniosła śmierć studentka tej uczelni, a inne osoby zostały poszkodowane, rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak składa w imieniu własnym oraz całej społeczności akademickiej Uniwersytetu Jagiellońskiego wyrazy szczerego ubolewania rektorowi oraz studentom i pracownikom bydgoskiej uczelni.
więcej o Kondolencje dla Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy
Granty na polsko-niemieckie projekty badawcze
osiągnięcie

Granty na polsko-niemieckie projekty badawcze

14.10.2015
Zakończył się pierwszy bilateralny konkurs Narodowego Centrum Nauki (NCN) zorganizowany we współpracy z Niemiecką Wspólnotą Badawczą (DFG). Finansowanie w nim uzyskały projekty prof. Małgorzaty Sugiery z Wydziału Polonistyki i dr. Marcina Bukowskiego z Wydziału Filozoficznego, którzy będą prowadzić badania z naukowcami z Poczdamu i Lipska.
więcej o Granty na polsko-niemieckie projekty badawcze
Przy szpitalu w Prokocimiu otwarto Dom Ronalda McDonalda

14.10.2015
W Krakowie powstał pierwszy w Polsce Dom Ronalda McDonalda. Hotel wybudowano z myślą o rodzicach i opiekunach pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego. Nowoczesny obiekt zapewni im komfort i bliskość podczas hospitalizacji dziecka. Pobyt w nim będzie bezpłatny.
więcej o Przy szpitalu w Prokocimiu otwarto Dom Ronalda McDonalda