Sportowa reprezentacja UJ na obchodach 650-lecia Uniwersytetu Wiedeńskiego

02.07.2015
Rok po hucznych obchodach jubileuszowych Uniwersytetu Jagiellońskiego swoją okrągłą rocznicę obchodzi Uniwersytet Wiedeński. Austriacy także postanowili z tej okazji zorganizować wioślarskie regaty „ósemek". Ubiegłotygodniowa wizyta naszej załogi była nie tylko dużym sukcesem sportowym, okazją do odświeżenia kontaktów międzyuczelnianych, ale też szansą na tradycyjne wiedeńskie... pokonanie Turków.
więcej o Sportowa reprezentacja UJ na obchodach 650-lecia Uniwersytetu Wiedeńskiego
Konsorcjum DARIAH-PL włączone do europejskich badań nad humanistyką cyfrową

01.07.2015
DARIAH-PL to największe w historii polskiej humanistyki konsorcjum naukowe. Złożone jest obecnie z 18 instytucji, wśród których znajduje się także Uniwersytet Jagielloński. Jego celem jest rozwój i współpraca instytucji oraz badaczy zajmujących się projektami wykorzystującymi infrastrukturę cyfrową w realizacji projektów z zakresu humanistyki i nauki o sztuce w naszym kraju.
więcej o Konsorcjum DARIAH-PL włączone do europejskich badań nad humanistyką cyfrową
Diamentowe Granty dla najzdolniejszych<br /> studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego

Diamentowe Granty dla najzdolniejszych
studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego

01.07.2015
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW) ogłosiło listę laureatów 4. edycji programu Diamentowy Grant. W 2015 roku finansowanie otrzyma 78 projektów naukowych realizowanych przez wybitnych studentów w polskich uczelniach i instytutach PAN. Aż 14 uczestników programu studiuje na Uniwersytecie Jagiellońskim.
więcej o Diamentowe Granty dla najzdolniejszych
studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego
Nowe studia podyplomowe na Wydziale Prawa i Administracji UJ

01.07.2015
Wydział Prawa i Administracji we współpracy z British Law Centre Cambridge otwiera nowe dwuletnie studia podyplomowe „English and European Union Law". Studia przeznaczone są dla absolwentów studiów I i II stopnia wszystkich kierunków.
więcej o Nowe studia podyplomowe na Wydziale Prawa i Administracji UJ

29.06.2015
Kontakty między naszymi uczelniami zapoczątkowane zostały 29 września 2006 roku, kiedy to podpisane zostało porozumienie o współpracy między UJ a PUJO, na podstawie którego powołany został do życia pierwszy w Polsce Instytut Konfucjusza – Centrum Języka i Kultury Chińskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Intensyfikuje się współpraca Uniwersytetu Jagiellońskiego z Pekińskim Uniwersytetem Języków Obcych