Prof. Anetta Undas nową przewodniczącą Rady Narodowego Centrum Nauki
osiągnięcie

Prof. Anetta Undas nową przewodniczącą Rady Narodowego Centrum Nauki

07.06.2024
Prof. Anetta Undas z Wydziału Lekarskiego UJ Collegium Medicum została wybrana na przewodniczącą Rady NCN. Wybór nowej przewodniczącej odbył się na posiedzeniu tego gremium 6 czerwca. Rada NCN składa się z 24 badaczek i badaczy powoływanych przez ministra właściwego do spraw nauki i szkolnictwa wyższego. Członkowie Rady wybierani są na czteroletnie kadencje, a połowa jej składu wymienia się co dwa lata. Prof. Undas zasiada w Radzie NCN od 2016 roku.
więcej o Prof. Anetta Undas nową przewodniczącą Rady Narodowego Centrum Nauki
650. rocznica urodzin królowej Jadwigi

07.06.2024
W auli Collegium NovumUJ, gdzie w centralnym miejscu umieszczony jest portret odnowicielki Uniwersytetu Krakowskiego - królowej Jadwigi Andegaweńskiej, świętej kościoła katolickiego, spotkali się uczestnicy międzynarodowej konferencji naukowej poświęconej postaci monarchini i wpływowi, jaki wywarła na rozwój kultury i szkolnictwa wyższego w Polsce. Pretekstem do jej zorganizowania była 650. rocznica urodzin królowej.
więcej o 650. rocznica urodzin królowej Jadwigi
Delegacja UJ na walnym zgromadzeniu Coimbra Group

06.06.2024
W dniach 4-7 czerwca na Uniwersytecie w Turku oraz uniwersytecie Åbo Akademi (Finlandia) odbywa się coroczna konferencja i walne zgromadzenie sieci Coimbra Group. Uczestniczą w nim przedstawiciele instytucji członkowskich tego prestiżowego zrzeszenia uczelni europejskich, w tym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Tematem tegorocznego wydarzenia są synergie między badaniami naukowymi i edukacją.
więcej o Delegacja UJ na walnym zgromadzeniu Coimbra Group
Rozpoczęła się rekrutacja na studia w Uniwersytecie Jagiellońskim

06.06.2024
Po trzech dniach od uruchomienia rejestracji na studia, swoją chęć studiowania na najstarszej polskiej uczelni zadeklarowało pond 6 tysięcy osób. Na chętnych czeka w tym roku blisko 16,5 tys. miejsc na 264 kierunkach, z czego 5 to nowości. Zakończenie tury podstawowej rekrutacji na studia jednolite magisterskie oraz pierwszego stopnia nastąpi 9 lipca.
więcej o Rozpoczęła się rekrutacja na studia w Uniwersytecie Jagiellońskim
Wkrótce na ekranach: "Geniusz z Galicji: Marian Smoluchowski"

05.06.2024
W krakowskim Kinie pod Baranami odbyła się premiera pierwszego pełnometrażowego filmu zrealizowanego przez Uniwersytet Jagielloński. Wyprodukowany przez Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ film pt. "Geniusz z Galicji: Marian Smoluchowski" opowiada o jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich fizyków. Już wkrótce film o Marianie Smoluchowskim będzie można obejrzeć w telewizji i na popularnych platformach internetowych.
więcej o Wkrótce na ekranach: "Geniusz z Galicji: Marian Smoluchowski"