Sekwencjonowanie następnej generacji – Ford T genomiki

16.06.2015
„To, co robimy dziś, jutro będzie można robić lepiej" – myśl Henry'ego Forda idealnie wpasowuje się w obserwowany od kilku lat boom na rynku badań genomicznych.
więcej o Sekwencjonowanie następnej generacji – Ford T genomiki
Uniwersytet Jagielloński rozpoczyna współpracę z Bankiem Zachodnim WBK

16.06.2015
Rektor UJ prof. Wojciech Nowak i dyrektor programu Santander Universidades Michał Kuczmierowski podpisali 16 czerwca umowę ramową o współpracy.
więcej o Uniwersytet Jagielloński rozpoczyna współpracę z Bankiem Zachodnim WBK
Dyskusja naukowców w RMF FM o komórkach macierzystych i terapii genowej

16.06.2015
14 czerwca na antenie radia RMF FM wyemitowana została dyskusja dotycząca zagadnień związanych z komórkami macierzystymi i terapią genową, w której udział wziął m.in. prof. Józef Dulak, kierownik Zakładu Biotechnologii Medycznej Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Dyskusja naukowców w RMF FM o komórkach macierzystych i terapii genowej
Niewydolności serca można zapobiegać

15.06.2015
Obchodzony 13 czerwca Dzień Świadomości Niewydolności Serca poprzedziła konferencja naukowa Sekcji Niewydolności Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.
więcej o Niewydolności serca można zapobiegać

15.06.2015
Projekt "Zbudowanie zintegrowanego systemu pozyskiwania i dystrybucji energii powstałej ze źródeł odnawialnych na terenie III Kampusu UJ - etap I", współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego MRPO 2007-2013, Działanie 7.2 Poprawa jakości powietrza i zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Całkowity koszt projektu wynosi 12 425 011,16 zł w tym wysokość dofinansowania 10 171 050,14 zł.
więcej o Projekt "Zbudowanie zintegrowanego systemu pozyskiwania i dystrybucji energii powstałej ze źródeł odnawialnych na terenie III Kampusu UJ - etap I"