Jubileusz 50-lecia działalności naukowej prof. Kazimierza Korusa

13.06.2015
13 czerwca w Collegium Novum UJ odbyła się sesja naukowa zatytułowana „Intelektualiści w świecie grecko-rzymskim" zorganizowana przez Instytut Filologii Klasycznej UJ oraz Oddział Krakowski Polskiego Towarzystwa Filologicznego. Seminarium dedykowane było prof. dr. hab. Kazimierzowi Korusowi - wybitnemu filologowi klasycznemu i helleniście, który w tym roku obchodzi jubileusz 50-lecia działalności naukowej.
więcej o Jubileusz 50-lecia działalności naukowej prof. Kazimierza Korusa

12.06.2015
Konsorcjum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum, Instytutu Farmakologii PAN i Celon Pharma S.A. rozwija nowatorską metodę leczenia osób z demencją.
więcej o Collegium Medicum UJ w składzie konsorcjum poszukującego nowych leków neuropsychiatrycznych
Promocje habilitacyjne Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych

11.06.2015
Prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ds. dydaktyki prof. Andrzej Mania przewodniczył uroczystym promocjom habilitacyjnym Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych, które odbyły się 9 czerwca 2015 roku w auli Collegium Maius UJ. Trzynastu pracowników naukowych wysłuchało laudacji, po czym odebrało dyplomy.
więcej o Promocje habilitacyjne Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych
Interdyscyplinarne seminarium o prawie autorskim

11.06.2015
O prawie autorskim i jego wpływie na kulturę dyskutowano podczas odbywającego się 5 i 6 czerwca 2015 r. na Uniwersytecie Jagiellońskim międzynarodowego seminarium "Literatura i sztuki. Prawa autorskie zastrzeżone". Seminarium zostało zorganizowane przez Katedrę Antropologii Literatury i Badań Kulturowych oraz Centrum Studiów Humanistycznych w ramach realizowanego przez Macieja Jakubowiaka grantu badawczego "Literatura nowoczesna i prawo autorskie" finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki.
więcej o Interdyscyplinarne seminarium o prawie autorskim
Dr Weronika Świerczyńska-Głownia laureatką nagrody im. dr. Pawła Stępki

11.06.2015
Laureatką czwartej edycji konkursu im. dr Pawła Stępki za najlepsze wydawnictwo naukowe i popularnonaukowe z dziedziny mediów elektronicznych została dr Weronika Świerczyńska-Głownia za książkę pt. "Ewolucja rynku telewizyjnego w Polsce. Analiza przypadku TVP i TVN" wydaną przez Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Dr Weronika Świerczyńska-Głownia laureatką nagrody im. dr. Pawła Stępki