Wizyta delegacji z National University of Singapore

28.05.2015
W dniach 25-26 maja 2015 roku Uniwersytet Jagielloński odwiedziła delegacja wykładowców i studentów z National University of Singapore, która odbywa podróż studyjną po krajach Europy Środkowej.
więcej o Wizyta delegacji z National University of Singapore
Konferencja „Perspectives in Medical Biotechnology"

28.05.2015
W dniach 22-23 maja, w siedzibie Polskiej Akademii Umiejętności w Krakowie, odbyła się konferencja zorganizowana przez Zakład Biotechnologii Medycznej WBBiB UJ, we współpracy z Polskim Towarzystwem Biologii Komórki, krakowskim oddziałem Polskiego Towarzystwa Biochemicznego, a także z Międzynarodowym Laboratorium Stowarzyszonym LIA (Laboratoire International Associé).
więcej o Konferencja „Perspectives in Medical Biotechnology"
Uniwersyteckie budynki w plebiscycie architektonicznym "Kraków mój dom"

27.05.2015
Do 3 czerwca można głosować w plebiscycie architektonicznym "Kraków mój dom" 2015, który organizowany jest przez "Dziennik Polski". W konkursie, którego celem jest promowanie najnowszej krakowskiej architektury, nominowane są dwa budynki uniwersyteckie.
więcej o Uniwersyteckie budynki w plebiscycie architektonicznym "Kraków mój dom"
Promocje habilitacyjne W. FAIS oraz W. BBiB

27.05.2015
Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak przewodniczył uroczystym promocjom habilitacyjnym Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej oraz Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii, które odbyły się 26 maja 2015 roku w auli Collegium Maius UJ. Ośmiu pracowników naukowych wysłuchało laudacji, po czym odebrało dyplomy.
więcej o Promocje habilitacyjne W. FAIS oraz W. BBiB
Dr Andrzej Duda z Wydziału Prawa i Administracji UJ wybrany na Prezydenta RP

26.05.2015
Zgodnie z oficjalnymi wynikami II tury wyborów prezydenckich z 24 maja 2015 r., ogłoszonymi przez Państwową Komisję Wyborczą, dr Andrzej Duda z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego został wybrany na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
więcej o Dr Andrzej Duda z Wydziału Prawa i Administracji UJ wybrany na Prezydenta RP