Lista wiadomości

mobilna

UJ beneficjentem ministerialnego programu Doktorat wdrożeniowy

31.07.2020
AKTUALIZACJA: Szkoła Doktorska Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu UJ, Szkoła Doktorska Nauk Społecznych UJ i Szkoła Doktorska Nauk Ścisłych i Przyrodniczych UJ zostały zakwalifikowane do 4. edycji programu Doktorat wdrożeniowy. Ma on na celu dofinansowanie studiów doktoranckich realizowanych we współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym, a przez to zbudować relacje między gospodarką i nauką oraz uprościć komercjalizację badań naukowych.
więcej o UJ beneficjentem ministerialnego programu Doktorat wdrożeniowy
mobilna

Władze UJ zdecydowały o organizacji nowego roku akademickiego

30.07.2020
Dwa miesiące przed rozpoczęciem roku akademickiego 2020/2021 władze Uniwersytetu Jagiellońskiego planują semestr zimowy. O tym, w jakiej formie będą kształceni studenci, zależeć będzie od danego wydziału. W przypadku studiów doktoranckich postanowiono, że zajęcia będą odbywać się zdalnie, a jedynie w szczególnych przypadkach na terenie uczelni.
więcej o Władze UJ zdecydowały o organizacji nowego roku akademickiego

Naukowcy sprzeciwiają się zmianie definicji drewna energetycznego

30.07.2020
Plan szerszego wykorzystania drewna z polskich lasów jako paliwa w elektrowniach oceniamy jako wybitnie szkodliwy z perspektywy aktualnej wiedzy o ochronie przyrody i biologii lasów - napisali naukowcy związani z ochroną przyrody w liście do marszałka Senatu i ministra środowiska. To odpowiedź na plany rządu, by leśnicy mogli sprzedawać drewno energetykom jako biomasę.
więcej o Naukowcy sprzeciwiają się zmianie definicji drewna energetycznego

Nie żyje były prorektor UJ profesor Adam Strzałkowski

29.07.2020
25 lipca zmarł prof. Adam Strzałkowski - fizyk jądrowy, specjalista w badaniach reakcji i oddziaływań jądrowych, jeden z polskich pionierów obserwacji obiektów astronomicznych z wykorzystaniem fal radiowych za pomocą radioteleskopów, były prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego. W listopadzie skończyłby 97 lat. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w najbliższy piątek.
więcej o Nie żyje były prorektor UJ profesor Adam Strzałkowski

W Krakowie znów można podziwiać unikatową palmę daktylową

29.07.2020
Dyrekcja Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego zdecydowała o udostępnieniu zwiedzającym części zmodernizowanego kompleksu szklarniowego Victoria. Nowoczesny obiekt - w którym rośnie ponad 150-letni daktylowiec, będący pomnikiem przyrody - miał zostać uroczyście otwarty po przebudowie wiosną, ale plany te pokrzyżowała pandemia koronawirusa.
więcej o W Krakowie znów można podziwiać unikatową palmę daktylową