Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Lista wiadomości

mobilna

UJ beneficjentem ministerialnego programu Doktorat wdrożeniowy

31.07.2020
AKTUALIZACJA: Szkoła Doktorska Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu UJ, Szkoła Doktorska Nauk Społecznych UJ i Szkoła Doktorska Nauk Ścisłych i Przyrodniczych UJ zostały zakwalifikowane do 4. edycji programu Doktorat wdrożeniowy. Ma on na celu dofinansowanie studiów doktoranckich realizowanych we współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym, a przez to zbudować relacje między gospodarką i nauką oraz uprościć komercjalizację badań naukowych.
więcej o UJ beneficjentem ministerialnego programu Doktorat wdrożeniowy
mobilna

Władze UJ zdecydowały o organizacji nowego roku akademickiego

30.07.2020
Dwa miesiące przed rozpoczęciem roku akademickiego 2020/2021 władze Uniwersytetu Jagiellońskiego planują semestr zimowy. O tym, w jakiej formie będą kształceni studenci, zależeć będzie od danego wydziału. W przypadku studiów doktoranckich postanowiono, że zajęcia będą odbywać się zdalnie, a jedynie w szczególnych przypadkach na terenie uczelni.
więcej o Władze UJ zdecydowały o organizacji nowego roku akademickiego

Naukowcy sprzeciwiają się zmianie definicji drewna energetycznego

30.07.2020
Plan szerszego wykorzystania drewna z polskich lasów jako paliwa w elektrowniach oceniamy jako wybitnie szkodliwy z perspektywy aktualnej wiedzy o ochronie przyrody i biologii lasów - napisali naukowcy związani z ochroną przyrody w liście do marszałka Senatu i ministra środowiska. To odpowiedź na plany rządu, by leśnicy mogli sprzedawać drewno energetykom jako biomasę.
więcej o Naukowcy sprzeciwiają się zmianie definicji drewna energetycznego

Nie żyje były prorektor UJ profesor Adam Strzałkowski

29.07.2020
25 lipca zmarł prof. Adam Strzałkowski - fizyk jądrowy, specjalista w badaniach reakcji i oddziaływań jądrowych, jeden z polskich pionierów obserwacji obiektów astronomicznych z wykorzystaniem fal radiowych za pomocą radioteleskopów, były prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego. W listopadzie skończyłby 97 lat. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w najbliższy piątek.
więcej o Nie żyje były prorektor UJ profesor Adam Strzałkowski

W Krakowie znów można podziwiać unikatową palmę daktylową

29.07.2020
Dyrekcja Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego zdecydowała o udostępnieniu zwiedzającym części zmodernizowanego kompleksu szklarniowego Victoria. Nowoczesny obiekt - w którym rośnie ponad 150-letni daktylowiec, będący pomnikiem przyrody - miał zostać uroczyście otwarty po przebudowie wiosną, ale plany te pokrzyżowała pandemia koronawirusa.
więcej o W Krakowie znów można podziwiać unikatową palmę daktylową

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj