Wyniki sortowane według etykiety: nagrody

Lista wiadomości

Poznaliśmy pierwszego laureata Nagrody im. Franka Wilczka

16.07.2020
Dr Przemysław Mróz z Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu Warszawskiego został laureatem 1. edycji Nagrody im. Franka Wilczka. Kapituła nagrodziła go za scharakteryzowanie populacji planet swobodnych w Drodze Mlecznej i odkrycie najbardziej wiarygodnych kandydatów na małomasywne planety swobodne. To jedno z największych osiągnięć polskiej astronomii w ostatnich latach.
więcej o Poznaliśmy pierwszego laureata Nagrody im. Franka Wilczka

Profesor Wiesław Roth laureatem nagrody im. Alexa F. Cronstedta

07.07.2020
Profesorowie Wiesław Roth z Uniwersytetu Jagiellońskiego i Jiří Čejka z Uniwersytetu Karola w Pradze otrzymali prestiżową nagrodę Alexa F. Cronstedta 2020 przyznawaną przez Federację Europejskich Towarzystw Zeolitowych. Badaczy wyróżniono za istotny wkład w podstawowe aspekty syntezy i zrozumienia dwuwymiarowych zeolitów oraz ich praktyczne wykorzystanie poprzez modyfikacje i manipulacje z wykorzystaniem nowych zeolitów i rozbudowanych struktur.
więcej o Profesor Wiesław Roth laureatem nagrody im. Alexa F. Cronstedta

Nagroda Inteligentnego Rozwoju także dla dr. Aleksandra Grabca

27.05.2020
Dr Aleksander Grabiec z Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (WBBiB UJ) został kolejnym laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2020 z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Kapituła doceniła jego nowatorskie badania nad paradontozą. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się pod koniec listopada podczas 5. Forum Inteligentnego Rozwoju.
więcej o Nagroda Inteligentnego Rozwoju także dla dr. Aleksandra Grabca

Prof. Katarzyna Fazan ponownie nagrodzona za książkę o Kantorze

24.04.2020
Polskie Towarzystwo Badań Teatralnych (PTBT) uznało za najlepszą publikację książkową z zakresu wiedzy o dramacie, teatrze i widowiskach tom Kantor. Nie/Obecność dr hab. Katarzyny Fazan, prof. UJ z Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. To już druga nagroda dla tej publikacji w ostatnim czasie.
więcej o Prof. Katarzyna Fazan ponownie nagrodzona za książkę o Kantorze

Biblioteka Kraków nagrodziła badacza Wydziału Filologicznego

20.04.2020
W kwietniu laureatem Nagrody Krakowska Książka Miesiąca, promującej najciekawsze książki na rynku księgarskim, został dr Michał Milczarek z Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wyróżnienie to otrzymał za książkę Donikąd. Podróże na skraj Rosji. Wręczenie nagrody w Klubie Dziennikarzy "Pod Gruszką" przy Bibliotece Kraków odbędzie się w późniejszym terminie.
więcej o Biblioteka Kraków nagrodziła badacza Wydziału Filologicznego