Wyniki sortowane według etykiety: nagrody

Lista wiadomości

Trzech naukowców z UJ z Nagrodą Duncana Blacka

Trzech naukowców z UJ z Nagrodą Duncana Blacka

26.01.2021
Trzej badacze, łączący dorobek kilku dyscyplin w ramach pracy zespołowej prowadzonej w Centrum Badań Ilościowych nad Polityką UJ - prof. Jarosław Flis (Instytut Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej), prof. Wojciech Słomczyński (Instytut Matematyki) oraz dr Dariusz Stolicki (Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych) zostali nagrodzeni za najlepszy artykuł opublikowany w 2020 r. w czasopiśmie "Public Choice".
więcej o Trzech naukowców z UJ z Nagrodą Duncana Blacka
Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju dla 20 naukowców z UJ

Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju dla 20 naukowców z UJ

07.01.2021
Centrum Inteligentnego Rozwoju podało laureatów Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2020 w kategorii naukowiec przyszłości. Uhonorowano nią 20 badaczy z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju dla 20 naukowców z UJ
Clinical Research Award dla zespołu naukowców z WBBiB UJ

Clinical Research Award dla zespołu naukowców z WBBiB UJ

22.12.2020
Amerykańska Akademia Periodontologii (American Academy of Periodontology) przyznała nagrodę Clinical Research Award prof. Janowi Potempie oraz jego pracownikom: dr Małgorzacie Benedyk-Machaczce i dr. hab. Piotrowi Mydlowi z Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (WBBiB UJ). Naukowcy zostali uhonorowani za pionierskie badania, które mają bezpośrednie znaczenie kliniczne i zastosowanie w praktyce leczenia chorób przyzębia.
więcej o Clinical Research Award dla zespołu naukowców z WBBiB UJ
Nagroda "Studiów Źródłoznawczych" dla prof. Stanisława Sroki

Nagroda "Studiów Źródłoznawczych" dla prof. Stanisława Sroki

15.12.2020
Jury Nagrody "Studiów Źródłoznawczych" im. Stefana K. Kuczyńskiego - przyznawanej za polskie książki z dziedziny źródłoznawstwa i nauk pomocniczych historii oraz za książkowe edycje źródłowe dotyczące czasów od średniowiecza do XX wieku - wskazało autorów najlepszych publikacji wydanych w 2019 roku. W kategorii edycje źródłowe i pomoce naukowe zwyciężył prof. Stanisław Sroka, dziekan Wydziału Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Nagroda "Studiów Źródłoznawczych" dla prof. Stanisława Sroki
Uczona z UJ nagrodzona przez Polskie Towarzystwo Chemiczne

Uczona z UJ nagrodzona przez Polskie Towarzystwo Chemiczne

14.12.2020
Prof. Małgorzata Barańska z Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego została laureatką Nagrody im. prof. Wojciecha Świętosławskiego. Wyróżnienie to od 2013 roku przyznaje Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Chemicznego (PTCh) za wybitne osiągnięcia naukowe w dziedzinie chemii, technologii chemicznej i nauk pokrewnych. Symboliczne wręczenie nagród odbędzie się w formule online w najbliższy czwartek.
więcej o Uczona z UJ nagrodzona przez Polskie Towarzystwo Chemiczne