Wyniki sortowane według etykiety: nagrody

Nagrody Ministra Edukacji i Nauki dla naukowców z UJ

Nagrody Ministra Edukacji i Nauki dla naukowców z UJ

22.02.2022
W dniu święta polskich środowisk naukowych i akademickich ogłoszono laureatów Nagród Ministra Edukacji i Nauki. Naukowcy i badacze, godnie z tradycją poprzednich lat, zostali wyróżnieni za zasługi w 5 kategoriach: znaczące osiągnięcia w zakresie działalności naukowej, dydaktycznej, wdrożeniowej, organizacyjnej oraz całokształt dorobku. W tym gronie znalazło się 5 przedstawicieli społeczności akademickiej najstarszej polskiej uczelni.
więcej o Nagrody Ministra Edukacji i Nauki dla naukowców z UJ
Kobiety laureatkami Nagrody im. ks. Stanisława Musiała za rok 2021

Kobiety laureatkami Nagrody im. ks. Stanisława Musiała za rok 2021

17.02.2022
4 marca zostanie wręczona Nagroda im. ks. Stanisława Musiała przyznawana osobom zasłużonym dla dialogu chrześcijańsko- i polsko-żydowskiego. W tym za twórczość nagrodzona została socjolog i członek Centrum Badań nad Zagładą Żydów Karolina Panz, a za działalność społeczną - przewodniczka i edukatorka Wioleta Szczepocka.
więcej o Kobiety laureatkami Nagrody im. ks. Stanisława Musiała za rok 2021
Szwedzki historyk odznaczony medalem Plus ratio quam vis
nagrody uroczystość wiadomość

Szwedzki historyk odznaczony medalem Plus ratio quam vis

10.02.2022
Prof. Sven Ekdahl otrzymał jedno z najwyższych odznaczeń przyznawanych przez Uniwersytet Jagielloński za badania nad stosunkami polsko-krzyżackimi w średniowieczu, w tym w szczególności nad bitwą pod Grunwaldem, wzorową edycję jednego z najważniejszych dzieł Jana Długosza, Banderia Prutenorum oraz promocję historii Polski w nauce światowej.
więcej o Szwedzki historyk odznaczony medalem Plus ratio quam vis
Profesor Łukasz Sułkowski wśród mistrzów internacjonalizacji

Profesor Łukasz Sułkowski wśród mistrzów internacjonalizacji

25.01.2022
To dzięki nim polskie uczelnie stają się coraz bardziej umiędzynarodowione. Portal Perspektywy.pl przedstawił laureatów piątej edycji Nagrody Środowiskowej Gwiazdy Umiędzynarodowienia (International Stars). Wśród tegorocznych laureatów znalazł się prof. Łukasz Sułkowski z Wydziału Zarządzania i Komunikacji UJ. - Sukces to ludzie, z którymi się współpracuje i nawiązane z tymi ludźmi relacje - przyznaje naukowiec.
więcej o Profesor Łukasz Sułkowski wśród mistrzów internacjonalizacji
<span lang="zh">Yiyu Chen</span> w gronie najlepszych studentów zagranicznych w Polsce

Yiyu Chen w gronie najlepszych studentów zagranicznych w Polsce

24.01.2022
Yiyu Chen z Chin, studentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (WPiA UJ), została laureatką nagrody specjalnej w 12. edycji konkursu INTERSTUDENT. Gala wręczenia nagród odbędzie się w tym tygodniu podczas konferencji „Studenci zagraniczni w Polsce 2022”, której gospodarzem jest Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu.
więcej o Yiyu Chen w gronie najlepszych studentów zagranicznych w Polsce