Wyniki sortowane według etykiety: nagrody

Towarzystwo Doktorantów UJ nagrodzone w konkursie PRODOK

Towarzystwo Doktorantów UJ nagrodzone w konkursie PRODOK

24.11.2020
Zakończyła się 13. edycja konkursu PRODOK 2020 na najbardziej prodoktorancką uczelnię. Podczas gali finałowej, która odbyła się zdalnie, Towarzystwo Doktorantów Uniwersytetu Jagiellońskiego (TD UJ) otrzymało nagrodę dla najlepszego samorządu doktorantów w Polsce.
więcej o Towarzystwo Doktorantów UJ nagrodzone w konkursie PRODOK
Kolejna uczona z UJ z Polską Nagrodą Inteligentnego Rozwoju 2020

Kolejna uczona z UJ z Polską Nagrodą Inteligentnego Rozwoju 2020

12.11.2020
Dr hab. Renata Wietecha-Posłuszny, prof. UJ z Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego została laureatką Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2020 w kategorii naukowiec przyszłości. Kapituła konkursu doceniła w ten sposób prowadzone przez nią badania m.in. nad opracowaniem metodologii szybkiego wykrywania substancji psychotropowych w pigułkach gwałtu oraz materiale biologicznym pobranym od ofiar.
więcej o Kolejna uczona z UJ z Polską Nagrodą Inteligentnego Rozwoju 2020
Miasto Kraków nagrodziło uczonych z Uniwersytetu Jagiellońskiego

Miasto Kraków nagrodziło uczonych z Uniwersytetu Jagiellońskiego

30.10.2020
Przyznano Nagrody Miasta Krakowa. Wśród laureatów tego prestiżowego wyróżnienia znaleźli się badacze z Małopolskiego Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (MCB UJ). Komisja pod przewodnictwem prof. Jana Ostrowskiego nagrodziła także szczególnie wartościowe prace dyplomowe, które zostały napisane na najstarszej polskiej uczelni.
więcej o Miasto Kraków nagrodziło uczonych z Uniwersytetu Jagiellońskiego
Nagrody naukowe im. Mikołaja Kopernika dla naukowców z UJ

Nagrody naukowe im. Mikołaja Kopernika dla naukowców z UJ

27.10.2020
Polska Akademia Umiejętności (PAU) przyznała Nagrody naukowe im. Mikołaja Kopernika. Wręczane są co 5 lat uczonym związanym z nauką polską, którzy są autorami prac wyróżniających się szczególnie wysoką wartością naukową. W gronie laureatów znalazło się dwoje naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego - dr hab. Anna Barnacka i prof. Wojciech Kucharz.
więcej o Nagrody naukowe im. Mikołaja Kopernika dla naukowców z UJ
Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju 2020 dla uczonej z UJ CM

Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju 2020 dla uczonej z UJ CM

22.10.2020
Dr Monika Marcinkowska z Zakładu Chemii Leków Wydziału Farmaceutycznego została wyróżniona certyfikatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2020 w kategorii naukowiec przyszłości. Kapituła konkursu doceniła w ten sposób prowadzone przez nią badania, których celem jest opracowanie nowych pochodnych dostosowanych do potrzeb terapii przeciwudarowej.
więcej o Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju 2020 dla uczonej z UJ CM