Wyniki sortowane według etykiety: nagrody

Dr Przemysław Mróz otrzymał Nagrodę im. Franka Wilczka
nagrody uroczystosc

Dr Przemysław Mróz otrzymał Nagrodę im. Franka Wilczka

16.10.2020
16 października dr Przemysław Mróz z Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu Warszawskiego odebrał z rąk rektora UJ prof. Jacka Popiela certyfikat 1. edycji Nagrody im. Franka Wilczka, przyznawanej młodym polskim naukowcom za znaczące odkrycia w fizyce, astronomii lub pokrewnych dziedzinach. Laureat wyróżniony został za scharakteryzowanie populacji planet swobodnych w Drodze Mlecznej i odkrycie najbardziej wiarygodnych kandydatów na małomasywne planety swobodne.
więcej o Dr Przemysław Mróz otrzymał Nagrodę im. Franka Wilczka
Nagrody premiera RP dla uczonych z Uniwersytetu Jagiellońskiego

Nagrody premiera RP dla uczonych z Uniwersytetu Jagiellońskiego

13.10.2020
Jak co roku prezes Rady Ministrów uhonorował wybitnych naukowców i artystów. W gronie nagrodzonych za rozprawy doktorskie oraz w kategorii osiągnięcie w zakresie działalności naukowej, w tym twórczości artystycznej lub działalności wdrożeniowej, za rok 2019 znalazło się pięcioro badaczy z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Nagrody premiera RP dla uczonych z Uniwersytetu Jagiellońskiego
Dr Łukasz Lamża autorem najlepszej książki popularnonaukowej

Dr Łukasz Lamża autorem najlepszej książki popularnonaukowej

02.10.2020
"Światy równoległe. Czego uczą nas płaskoziemcy, homeopaci i różdżkarze?" dr. Łukasza Lamży z Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych Uniwersytetu Jagiellońskiego zwyciężył w tegorocznej edycji konkursu Złota Róża dla najlepszej polskiej książki popularnonaukowej. Nagradzane są w nim tytuły, które służą rzetelnemu upowszechnianiu wiedzy naukowej i wyróżniają się wybitną formą literacką.
więcej o Dr Łukasz Lamża autorem najlepszej książki popularnonaukowej
Prof. Włodzimierz Wróbel wybrany Obywatelskim Sędzią Roku

Prof. Włodzimierz Wróbel wybrany Obywatelskim Sędzią Roku

28.09.2020
Profesor Włodzimierz Wróbel z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (WPiA UJ) został laureatem plebiscytu Obywatelski Sędzia Roku 2020. Jury nagrodziło go za edukację prawną młodzieży i umiejętność klarownego uzasadniania orzeczeń. Wyniki konkursu ogłoszono w ubiegły piątek w Warszawie podczas dorocznej konferencji podsumowującej cykl Obywatelskiego Monitoringu Sądów.
więcej o Prof. Włodzimierz Wróbel wybrany Obywatelskim Sędzią Roku
Szpital Uniwersytecki laureatem nagrody Budowa Roku 2019

Szpital Uniwersytecki laureatem nagrody Budowa Roku 2019

07.09.2020
Konkurs organizowany jest przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa oraz Główny Urząd Nadzoru Budowlanego. W tym roku odbyła się jego jubileuszowa 30. edycja. Oddany do użytku w ubiegłym roku Szpital Uniwersytecki otrzymał nagrodę I stopnia. Budowę do konkursu zgłosił Warbud SA, generalny wykonawca inwestycji.
więcej o Szpital Uniwersytecki laureatem nagrody Budowa Roku 2019