Wyniki sortowane według etykiety: nagrody

Uniwersytet Jagielloński uhonorowany "Złotym Gryfem AZS"
nagrody

Uniwersytet Jagielloński uhonorowany "Złotym Gryfem AZS"

23.10.2017
Nagroda przyznawana jest przez kapitułę powołaną przez Radę Koła Seniorów AZS Kraków. Uniwersytet Jagielloński - "kolebka Akademickiego Związku Sportowego", uhonorowany został za wspieranie działalności sportowej na uczelni.
więcej o Uniwersytet Jagielloński uhonorowany "Złotym Gryfem AZS"

19.10.2017
Troje naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego zostało odznaczonych Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. W imieniu prezydenta RP odznaczenia wręczał minister Andrzej Dera. Uroczystość odbyła się 13 października br. w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.
więcej o Odznaczenia państwowe dla prof. Ireny Borowik, dr. Krzysztofa Ciesielskiego i prof. Grzegorza Lewickiego
Peter Rassek z nagrodą historyczną im. Felczaka i Wereszyckiego

Peter Rassek z nagrodą historyczną im. Felczaka i Wereszyckiego

16.10.2017
Ukłonem w kierunku niemieckiej historiografii był werdykt kapituły Nagrody im. Wacława Felczaka i Henryka Wereszyckiego. Laureatem jej siedemnastej edycji został historyk z Niemiec, Peter Rassek. Nagrodę wręczono 14 października br., na zakończenie obrad III Kongresu Zagranicznych Badaczy Dziejów Polski, który od 11 października br. odbywał się w Krakowie.
więcej o Peter Rassek z nagrodą historyczną im. Felczaka i Wereszyckiego
Wręczono medale "Kalos Kagathos"
nagrody uroczystość

Wręczono medale "Kalos Kagathos"

12.10.2017
12 października 2017 r. w auli Collegium Maius odbyła się uroczystość wręczenia medali "Kalos Kagathos". Przyznawanym pod patronatem rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego medalem honorowani są polscy sportowcy, którzy w uprawianych dyscyplinach osiągnęli co najmniej poziom mistrzostwa na skalę krajową, a później zdobyli wybitną pozycję i uznanie w działalności pozasportowej.
więcej o Wręczono medale "Kalos Kagathos"
Premier nagrodziła badaczy z Uniwersytetu Jagiellońskiego

Premier nagrodziła badaczy z Uniwersytetu Jagiellońskiego

25.07.2017
Profesorowie z Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum (UJ CM), którzy są współtwórcami systemu wczesnej detekcji, koordynacji działań i leczenia pozaustrojowego ofiar głębokiej hipotermii, dr hab. Maciej Rak z Wydziału Polonistyki i dr Łukasz Pijanowski z Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi zostali laureatami Nagród Prezesa Rady Ministrów. Wyróżnienia przyznawane są osiągnięcia naukowe lub artystyczne, w tym wybitny dorobek naukowy lub artystyczny.
więcej o Premier nagrodziła badaczy z Uniwersytetu Jagiellońskiego