Wyniki sortowane według etykiety: nagrody

Lista wiadomości

Dr Łukasz Lamża autorem najlepszej książki popularnonaukowej

Dr Łukasz Lamża autorem najlepszej książki popularnonaukowej

02.10.2020
"Światy równoległe. Czego uczą nas płaskoziemcy, homeopaci i różdżkarze?" dr. Łukasza Lamży z Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych Uniwersytetu Jagiellońskiego zwyciężył w tegorocznej edycji konkursu Złota Róża dla najlepszej polskiej książki popularnonaukowej. Nagradzane są w nim tytuły, które służą rzetelnemu upowszechnianiu wiedzy naukowej i wyróżniają się wybitną formą literacką.
więcej o Dr Łukasz Lamża autorem najlepszej książki popularnonaukowej
Prof. Włodzimierz Wróbel wybrany Obywatelskim Sędzią Roku

Prof. Włodzimierz Wróbel wybrany Obywatelskim Sędzią Roku

28.09.2020
Profesor Włodzimierz Wróbel z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (WPiA UJ) został laureatem plebiscytu Obywatelski Sędzia Roku 2020. Jury nagrodziło go za edukację prawną młodzieży i umiejętność klarownego uzasadniania orzeczeń. Wyniki konkursu ogłoszono w ubiegły piątek w Warszawie podczas dorocznej konferencji podsumowującej cykl Obywatelskiego Monitoringu Sądów.
więcej o Prof. Włodzimierz Wróbel wybrany Obywatelskim Sędzią Roku
Szpital Uniwersytecki laureatem nagrody Budowa Roku 2019

Szpital Uniwersytecki laureatem nagrody Budowa Roku 2019

07.09.2020
Konkurs organizowany jest przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa oraz Główny Urząd Nadzoru Budowlanego. W tym roku odbyła się jego jubileuszowa 30. edycja. Oddany do użytku w ubiegłym roku Szpital Uniwersytecki otrzymał nagrodę I stopnia. Budowę do konkursu zgłosił Warbud SA, generalny wykonawca inwestycji.
więcej o Szpital Uniwersytecki laureatem nagrody Budowa Roku 2019
Prof. Magdalena Heydel nagrodzona za przekład "O równowadze"
nagrody

Prof. Magdalena Heydel nagrodzona za przekład "O równowadze"

04.09.2020
W 6. edycji Nagrody Europejski Poeta Wolności za przekład zwycięskiego tomu O równowadze irlandzkiej poetki Sinéad Morrissey uhonorowano dr hab. Magdalenę Heydel, prof. UJ z Wydziału Polonistyki. Członkowie jury zwrócili uwagę na jej znakomity warsztat i ogromne doświadczenie w tłumaczeniu literatury angielskojęzycznej.
więcej o Prof. Magdalena Heydel nagrodzona za przekład "O równowadze"
Poznaliśmy pierwszego laureata Nagrody im. Franka Wilczka

Poznaliśmy pierwszego laureata Nagrody im. Franka Wilczka

16.07.2020
Dr Przemysław Mróz z Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu Warszawskiego został laureatem 1. edycji Nagrody im. Franka Wilczka. Kapituła nagrodziła go za scharakteryzowanie populacji planet swobodnych w Drodze Mlecznej i odkrycie najbardziej wiarygodnych kandydatów na małomasywne planety swobodne. To jedno z największych osiągnięć polskiej astronomii w ostatnich latach.
więcej o Poznaliśmy pierwszego laureata Nagrody im. Franka Wilczka