Wyniki sortowane według etykiety: nagrody

Dr Miłosz Stelmach autorem najlepszej książki filmowej wg "Kina"
nagrody mobilna

Dr Miłosz Stelmach autorem najlepszej książki filmowej wg "Kina"

01.12.2021
W ubiegły poniedziałek w warszawskim kinie Luna odbyła się uroczystość wręczenia nagród miesięcznika "Kino". Nagrodę im. Bolesława Michałka za najlepszą książkę o tematyce filmowej odebrał dr Miłosz Stelmach z Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego (WZiKS UJ). Jury uhonorowało go za monografię "Przeczucie końca. Modernizm, późność i polskie kino", traktującą o rodzimym powojennym kinie autorskim.
więcej o Dr Miłosz Stelmach autorem najlepszej książki filmowej wg "Kina"
Magda Sara Szwabowicz autorką najlepszej książki o tematyce żydowskiej

Magda Sara Szwabowicz autorką najlepszej książki o tematyce żydowskiej

26.11.2021
W piątek 26 listopada poznaliśmy nazwiska laureatów 4. edycji Nagrody im. Józefa A. Gierowskiego i Chonego Shmeruka za najlepszą naukową publikację książkową w dziedzinie historii i kultury Żydów w Polsce. Pierwszą nagrodę otrzymała dr Magda Sara Szwabowicz z Wydziału Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego za książkę "Hebrajskie życie literackie w międzywojennej Polsce", która ukazała się nakładem Wydawnictwa Instytutu Badań Literackich PAN.
więcej o Magda Sara Szwabowicz autorką najlepszej książki o tematyce żydowskiej
Badacze z UJ laureatami nagród Prezesa Rady Ministrów za rok 2020

Badacze z UJ laureatami nagród Prezesa Rady Ministrów za rok 2020

15.10.2021
Jak co roku Prezes Rady Ministrów uhonorował wybitnych naukowców i artystów. W gronie nagrodzonych za rozprawy doktorskie i habilitacyjne w roku 2021 za rok 2020 znalazło się pięcioro badaczy z Uniwersytetu Jagiellońskiego - dr hab. Piotr Łukasik oraz doktorzy Adrian Chrobak, Joanna Luc, Marek Muszyński i Anna Szczepanek.
więcej o Badacze z UJ laureatami nagród Prezesa Rady Ministrów za rok 2020
Uczony z UJ CM nagrodzony za prace nad terapią chorób psychiatrycznych

Uczony z UJ CM nagrodzony za prace nad terapią chorób psychiatrycznych

13.10.2021
Prof. Marcin Kołaczkowski z Wydziału Farmaceutycznego UJ CM został pierwszym laureatem Nagrody im. Romana Kaliszana. Wyróżnienie otrzymał za opracowanie nowej generacji modulatorów receptorów typu GPCR w poszukiwaniu terapii chorób psychiatrycznych i neurodegeneracyjnych. Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się 11 października podczas inauguracji roku akademickiego w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym (GUMed).
więcej o Uczony z UJ CM nagrodzony za prace nad terapią chorób psychiatrycznych
Marian Turski i Anna Brzyska nagrodzeni za zasługi dla dialogu

Marian Turski i Anna Brzyska nagrodzeni za zasługi dla dialogu

08.10.2021
Dziennikarz i historyk Marian Turski oraz działaczka społeczna Anna Brzyska odebrali 8 października w Akademii Ignatianum w Krakowie Nagrody im. ks. Stanisława Musiała za rok 2020, które są przyznawane osobom zasłużonym dla dialogu chrześcijańsko- i polsko-żydowskiego. O wyborze laureatów decyduje kapituła, której przewodniczy rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Jacek Popiel.
więcej o Marian Turski i Anna Brzyska nagrodzeni za zasługi dla dialogu