Wyniki sortowane według etykiety: nagrody

Lista wiadomości

Tytuł Krakowskiej Książki Miesiąca dla dr Agnieszki Daukszy

21.10.2019
"Jaremianka. Biografia" dr Agnieszki Daukszy z Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego otrzymała tytuł Krakowskiej Książki Miesiąca Października. W konkursie, który w 1995 roku ustanowił Śródmiejski Ośrodek Kultury, nagradzani są autorzy krakowscy lub książki o Krakowie. Wręczenie nagrody połączone z wieczorem autorskim odbędzie się 7 listopada br. (godz. 18.00) w Klubie Dziennikarzy "Pod Gruszką" przy Bibliotece Kraków (ul. Szczepańska 1).
więcej o Tytuł Krakowskiej Książki Miesiąca dla dr Agnieszki Daukszy
nagrody

Dr Olga Śmiechowicz laureatką Nagród Naukowych "Polityki"

21.10.2019
W ubiegłą niedzielę ogłoszono nazwiska laureatów 19. edycji Nagrody Naukowej "Polityki". Wśród pięciorga młodych, wybitnych i ambitnych naukowców - którzy otrzymali stypendia w wysokości 15 tys. zł. - jest dr Olga Śmiechowicz z Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Dr Olga Śmiechowicz laureatką Nagród Naukowych "Polityki"

Towarzystwo Lekarskie Krakowskie nagrodziło badacza z UJ CM

21.10.2019
W Domu Lekarskim odbyła się uroczystość wręczenia Nagrody Towarzystwa Lekarskiego Krakowskiego im. prof. Marka Sycha. W tym roku wyróżnienie przyznano dr. Maciejowi Matyi z Wydziału Lekarskiego UJ CM za pracę doktorską "Retrospektywna analiza wyników badań kolonoskopowych w ramach programu badań przesiewowych dla wczesnego wykrywania raka jelita grubego".
więcej o Towarzystwo Lekarskie Krakowskie nagrodziło badacza z UJ CM

Dwóch badaczy z UJ odebrało Nagrody Narodowego Centrum Nauki

09.10.2019
Dr hab. Michał Wierzchoń, prof. UJ w obszarze nauk humanistycznych, społecznych i o sztuce oraz dr hab. Dawid Pinkowicz w naukach ścisłych i technicznych zostali laureatami tegorocznej Nagrody Narodowego Centrum Nauki. Gala wręczenia statuetek tradycyjnie już odbyła się w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach.
więcej o Dwóch badaczy z UJ odebrało Nagrody Narodowego Centrum Nauki

Fizyk z UJ uhonorowana przez Centrum Inteligentnego Rozwoju

09.10.2019
Dr Aleksandra Wrońska z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ została laureatką Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2019. Wyróżnienie to otrzymała za realizację projektu, którego celem jest rozwój metody monitorowania w czasie rzeczywistym protonowej terapii nowotworów. Badania są finansowane w ramach grantu Narodowego Centrum Nauki.
więcej o Fizyk z UJ uhonorowana przez Centrum Inteligentnego Rozwoju