Wyniki sortowane według etykiety: nagrody

Lista wiadomości

Nagroda dla Wydawnictwa UJ na Poznańskich Targach Książki

Nagroda dla Wydawnictwa UJ na Poznańskich Targach Książki

13.03.2020
Pierwszego dnia Poznańskich Targów Książki ogłoszono laureatów konkursów organizowanych przez Wydawnictwo Naukowe UAM. Nagrodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego otrzymała publikacja Aktion gegen Universitäts-Professoren (Kraków, 6 listopada 1939 roku) i okupacyjne losy aresztowanych prof. Ireny Paczyńskiej, która ukazała się w ubiegłym roku nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Nagroda dla Wydawnictwa UJ na Poznańskich Targach Książki
Collegium Novum: Nagrody im. ks. Stanisława Musiała wręczone

Collegium Novum: Nagrody im. ks. Stanisława Musiała wręczone

06.03.2020
Politolog, ekonomista i działacz katolicki prof. Jan Grosfeld oraz sportowiec i twórca projektu "Ludzie, nie liczby" Dariusz Popiela odebrali w auli Collegium Novum Nagrody im. ks. Stanisława Musiała za rok 2019. Wyróżnienia otrzymują osoby zasłużone dla dialogu chrześcijańsko- i polsko-żydowskiego. O wyborze nagrodzonych decyduje kapituła, której przewodniczy prof. Wojciech Nowak, rektor UJ.
więcej o Collegium Novum: Nagrody im. ks. Stanisława Musiała wręczone
Profesor Katarzyna Fazan laureatką Krakowskiej Książki Miesiąca

Profesor Katarzyna Fazan laureatką Krakowskiej Książki Miesiąca

02.03.2020
Tom Kantor. Nie/Obecność dr hab. Katarzyny Fazan, prof. UJ z Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego otrzymał tytuł Krakowskiej Książki Miesiąca Marca. W konkursie, który w 1995 roku ustanowił Śródmiejski Ośrodek Kultury, nagradzani są autorzy krakowscy lub książki o grodzie Kraka.
więcej o Profesor Katarzyna Fazan laureatką Krakowskiej Książki Miesiąca
Profesor Adam Jelonek z nagrodą "Gwiazda umiędzynarodowienia"
nagrody

Profesor Adam Jelonek z nagrodą "Gwiazda umiędzynarodowienia"

20.01.2020
Już po raz trzeci uhonorowano osoby mające wybitne osiągnięcia w badaniach nad internacjonalizacją, zarządzaniu procesem umiędzynarodowienia, marketingiem za granicą, kształceniu obcokrajowców i działaniach w zakresie dyplomacji akademickiej. W kategorii gwiazda dyplomacji publicznej zwyciężył prof. Adam Jelonek z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Profesor Adam Jelonek z nagrodą "Gwiazda umiędzynarodowienia"
Rektor UJ nagrodzony za zasługi dla rozwoju Instytutu Konfucjusza

Rektor UJ nagrodzony za zasługi dla rozwoju Instytutu Konfucjusza

11.12.2019
10 grudnia podczas zamknięcia International Chinese Language Education Conference rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak otrzymał nagrodę honorową za zasługi dla utworzenia i ciągłego wsparcia Centrum Języka i Kultury Chińskiej UJ "Instytut Konfucjusza w Krakowie", które jest jednostką popularyzującą kulturę Państwa Środka.
więcej o Rektor UJ nagrodzony za zasługi dla rozwoju Instytutu Konfucjusza