Wyniki sortowane według etykiety: nagrody

Finał pierwszej edycji Nagrody im. Zofii i Jana Włodków

Finał pierwszej edycji Nagrody im. Zofii i Jana Włodków

26.01.2023
24 stycznia odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie pierwszej edycji konkursu o Nagrodę im. Zofii i Jana Włodków, której celem jest honorowanie najlepszej pracy magisterskiej w dziedzinie nauk humanistycznych dotyczącej problematyki ziemiańskiej, w tym wkładu ziemiaństwa w tworzenie i rozwój państwowości na różnych etapach historii Polski, zaangażowania w rozwój rolnictwa i przemysłu, działalności publicznej, wojskowej, naukowej oraz w dziedzinie kultury i oświaty, a także zasług patriotycznych.
więcej o Finał pierwszej edycji Nagrody im. Zofii i Jana Włodków
Najmłodszy profesor w Polsce nagrodzony przez Pracodawców RP

Najmłodszy profesor w Polsce nagrodzony przez Pracodawców RP

17.01.2023
Profesor Mateusz Hołda z Katedry Anatomii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum otrzymał Wektora 2022. Wyróżnienie to przyznano mu za ponadprzeciętne dokonania w świecie nauki i wyznaczenie własnej ścieżki rozwoju oraz za bycie najmłodszym w historii Polski naukowcem z tytułem profesora.
więcej o Najmłodszy profesor w Polsce nagrodzony przez Pracodawców RP
Naukowcy z UJ docenieni przez PAN

Naukowcy z UJ docenieni przez PAN

27.12.2022
Poszczególne wydziały Polskiej Akademii Nauk przyznają co roku nagrody za wybitne osiągnięcia oraz wyróżniające się prace naukowe. Otrzymują je badaczki i badacze zatrudnieni w polskich jednostkach naukowych. Wśród osób nagrodzonych za swoje dokonania naukowe znaleźli się naukowcy i studentka z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Naukowcy z UJ docenieni przez PAN
Nagrody Prezesa Rady Ministrów za rok 2021 dla naukowców z UJ

Nagrody Prezesa Rady Ministrów za rok 2021 dla naukowców z UJ

14.12.2022
Prezes Rady Ministrów uhonorował wybitnych naukowców i artystów. W gronie nagrodzonych za rozprawy habilitacyjne i doktorskiego w roku 2022 za rok 2021 znalazło się troje badaczy z Uniwersytetu Jagiellońskiego - dr hab. Paweł Matusik z Wydziału Lekarskiego, dr Anna Potoczek z Wydziału Filozoficznego oraz dr Michał Lewicki z Biblioteki Jagiellońskiej.
więcej o Nagrody Prezesa Rady Ministrów za rok 2021 dla naukowców z UJ
Nagroda im. E. i A. Jerzmanowskich dla ks. prof. Michała Hellera

Nagroda im. E. i A. Jerzmanowskich dla ks. prof. Michała Hellera

13.12.2022
Polska Akademia Umiejętności (PAU) wyłoniła laureata Nagrody im. Erazma i Anny Jerzmanowskich. W tym roku otrzymał ją ks. profesor Michał Heller - filozof, uczony o światowej sławie, niestrudzony animator badań naukowych oraz wybitny popularyzator nauki. Gala wręczenia nagrody odbyła w poniedziałek 12 grudnia w sali Senatorskiej Zamku Królewskiego na Wawelu.
więcej o Nagroda im. E. i A. Jerzmanowskich dla ks. prof. Michała Hellera