Wyniki sortowane według etykiety: nagrody

Wybitny historyk sztuki laureatem Nagrody im. prof. Zachwatowicza

Wybitny historyk sztuki laureatem Nagrody im. prof. Zachwatowicza

07.12.2022
Profesor Jan Ostrowski, wieloletni pracownik naukowy Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego i dyrektor Zamku Królewskiego na Wawelu, odebrał 6 grudnia Nagrodę im. profesora Jana Zachwatowicza. Uroczystość wręczenia pamiątkowych dyplomów odbyła się w ramach konferencji naukowej "Przestrzenie publiczne w zabytkowych miastach" zorganizowanej przez Polski Komitet Narodowy Międzynarodowej Rady Ochrony Zabytków ICOMOS.
więcej o Wybitny historyk sztuki laureatem Nagrody im. prof. Zachwatowicza
Kolejne Nagrody Miasta Krakowa dla przedstawicieli społeczności UJ

Kolejne Nagrody Miasta Krakowa dla przedstawicieli społeczności UJ

30.11.2022
Przyznawane od XVI wieku Nagrody Miasta Krakowa pozwalają wyróżnić osoby, których działania mają szczególne znaczenie dla rozwoju miasta w dziedzinach kultury, sztuki, nauki, techniki, a także sportu. Podczas uroczystej gali, która 29 listopada odbyła się w Teatrze Variété, laureaci wyróżnień odebrali medale i statuetki. Większość z nich trafiła do pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Kolejne Nagrody Miasta Krakowa dla przedstawicieli społeczności UJ
Wręczono Nagrody im. Józefa A. Gierowskiego i Chonego Shmeruka

Wręczono Nagrody im. Józefa A. Gierowskiego i Chonego Shmeruka

23.11.2022
Za nami 5. edycji nagrody za najlepszą naukową publikację książkową w dziedzinie historii i kultury Żydów w Polsce. Decyzją kapituły, której przewodniczy dziekan Wydziału Historycznego UJ prof. Stanisław Sroka, zwyciężył dr Marek Tuszewicki z Instytutu Judaistyki UJ. Nagrodzony tytuł "A Frog under the Tongue. Jewish Folk Medicine in Eastern Europe" ukazał się nakładem prestiżowej Littman Library of Jewish Civilization.
więcej o Wręczono Nagrody im. Józefa A. Gierowskiego i Chonego Shmeruka
Dr Hanna Margolis laureatką Nagrody im. Alicji Helman
nagrody senat

Dr Hanna Margolis laureatką Nagrody im. Alicji Helman

26.10.2022
Wręczenie nagrody, którą honorowani są autorzy i autorki najlepszych rozpraw doktorskich z zakresu filmoznawstwa odbyło się na posiedzeniu Senatu UJ w auli Collegium Novum. Członkowie kapituły nagrody uznali, że nagrodę otrzyma dr Hanna Margolis za pracę pt. "Filmy animowane kobiet w (męskich) strukturach kinematografii w Polsce w perspektywie komparatystycznej".
więcej o Dr Hanna Margolis laureatką Nagrody im. Alicji Helman
Szpital Uniwersytecki uznany za Lidera Małopolski

Szpital Uniwersytecki uznany za Lidera Małopolski

25.10.2022
24 października kapituła konkursu „Najlepsze Przedsięwzięcia Roku w Małopolsce – Lider Małopolski”, w skład której weszło 27 samorządowców – członków Zarządu i Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski wręczyła tytuły Lider Małopolski. Wśród wyróżnionych znalazł się Uniwersytet Jagielloński nagrodzony za Najlepsze Przedsięwzięcie roku 2019 w Małopolsce, za które uznano wybudowanie Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.
więcej o Szpital Uniwersytecki uznany za Lidera Małopolski