Wyniki sortowane według etykiety: nagrody

Student UJ CM z prestiżową nagrodą za badania nad anatomią serca

Student UJ CM z prestiżową nagrodą za badania nad anatomią serca

06.07.2022
Jakub Batko, student IV roku kierunku lekarskiego, otrzymał prestiżową nagrodę Międzynarodowego Towarzystwa Kardiochirurgii Małoinwazyjnej (ISMICS). To szczególne wyróżnienie w środowisku lekarzy zajmujących się kardiochirurgią małoinwazyjną po raz pierwszy w historii otrzymała osoba, która nie posiada jeszcze tytułu lekarza.
więcej o Student UJ CM z prestiżową nagrodą za badania nad anatomią serca
Nagroda im. Benedykta Polaka dla badaczki Kurdów i Kurdystanu

Nagroda im. Benedykta Polaka dla badaczki Kurdów i Kurdystanu

28.06.2022
25 czerwca na Uniwersytecie Warszawskim odbyła się uroczystość wręczenia 8. Nagrody im. Benedykta Polaka. Jedną z laureatek jest dr hab. Joanna Bocheńska z Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego, specjalistka w zakresie tematyki kurdyjskiej.
więcej o Nagroda im. Benedykta Polaka dla badaczki Kurdów i Kurdystanu
Niezwykła monografia słownikowa Podhala nagrodzona przez PAN

Niezwykła monografia słownikowa Podhala nagrodzona przez PAN

08.06.2022
We wtorek 7 czerwca prof. Józef Kąś z Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, podczas wyjazdowego posiedzenia Komitetu Językoznawstwa Polskiej Akademii Nauk, otrzymał nagrodę naukową w zakresie językoznawstwa za monumentalny, liczący 12 tomów „Ilustrowany leksykon gwary i kultury podhalańskiej”. Monografia w powszechnej opinii uchodzi za najważniejsze dzieło polskiej dialektologii XXI wieku.
więcej o Niezwykła monografia słownikowa Podhala nagrodzona przez PAN
Poznaliśmy wszystkich zwycięzców konkursu Mądra Książka Roku

Poznaliśmy wszystkich zwycięzców konkursu Mądra Książka Roku

17.05.2022
Carl Zimmer, Monika Utnik-Strugała i Piotr Socha, Jacques Le Goff oraz Julita Mańczak i Jakub Małecki triumfowali w 7. edycji konkursu Mądra Książka Roku 2021. W tym roku tradycyjnie nominowanych było 10 książek dla dorosłych oraz 5 dla dzieci i młodzieży. Organizatorem plebiscytu jest Uniwersytet Jagielloński i portal Mądre Książki.
więcej o Poznaliśmy wszystkich zwycięzców konkursu Mądra Książka Roku
W krakowskim magistracie wręczono Nagrody im. ks. Stanisława Musiała

W krakowskim magistracie wręczono Nagrody im. ks. Stanisława Musiała

04.03.2022
Socjolog i członek Centrum Badań nad Zagładą Żydów dr Karolina Panz oraz przewodniczka i edukatorka Wioleta Szczepocka odebrały w piątek w Urzędzie Miasta Krakowa Nagrody im. ks. Stanisława Musiała za rok 2021. Wyróżnienie to jest przyznawane osobom zasłużonym dla dialogu chrześcijańsko-żydowskiego i polsko-żydowskiego.
więcej o W krakowskim magistracie wręczono Nagrody im. ks. Stanisława Musiała