Wyniki sortowane według etykiety: twarze uj

Bartosz Majcher: Na tropie ekosystemów świata

Bartosz Majcher: Na tropie ekosystemów świata

31.05.2016
Bartosz Majcher pochodzi z Łodzi. Dlaczego wybrał Uniwersytet Jagielloński? - Zdecydował prestiż i pierwsze miejsca w rankingach. Uniwersytet jest wiodącą placówką kształcącą w zakresie ekologii i ewolucjonizmu oraz jako jedyny w Polsce prowadzi kursy specjalizujące w ekologii tropikalnej, którą się interesuję. Tereny wokół Krakowa są niezwykle cenne pod względem przyrodniczym. Na Ziemi Łódzkiej przeważają płaskie tereny, gleby piaskowe i nasadzenia sosny czarnej, będącej gatunkiem obcym. Dla przyrodnika to mało atrakcyjny krajobraz - wyjaśnia.
więcej o Bartosz Majcher: Na tropie ekosystemów świata
Veranika Baravik: Kardiochirurgia – moja pasja

Veranika Baravik: Kardiochirurgia – moja pasja

25.05.2016
Veranika Baravik pochodzi z Białorusi. Studiuje medycynę na I roku na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Jagiellońskiego. Opowie nam krótką historię o tym, jak dziewczyna z Białorusi dostała się na studia medyczne w Polsce.
więcej o Veranika Baravik: Kardiochirurgia – moja pasja
Anna Wójtowicz: Zagadki kryminalne chemii

Anna Wójtowicz: Zagadki kryminalne chemii

25.05.2016
Anna jest studentką III roku chemii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Odkąd pamięta, zawsze interesowała się chemią sądową i zagadkami kryminalnymi.
więcej o Anna Wójtowicz: Zagadki kryminalne chemii
Katarzyna Janocha: Informatyka na szarfach

Katarzyna Janocha: Informatyka na szarfach

23.05.2016
Katarzyna jest studentką I roku studiów drugiego stopnia informatyki analitycznej na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, która od zawsze interesowała się matematyką.
więcej o Katarzyna Janocha: Informatyka na szarfach
Justyna Arabska: Świat jest teatrem

Justyna Arabska: Świat jest teatrem

20.05.2016
Justyna Arabska pochodzi z Łodzi. Jak przyznaje, studia na Uniwersytecie Jagiellońskim podjęła z kilku powodów. Zadecydował prestiż najstarszej polskiej uczelni oraz chęć zmiany otoczenia. Kraków sprzyja także rozwijaniu jej pasji, jaką jest teatr.
więcej o Justyna Arabska: Świat jest teatrem