Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Unikalne studia podyplomowe w ofercie Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu

26.08.2022
Chcesz poznać system gospodarczy Chin i dowiedzieć się, jakie są uwarunkowania prawne prowadzenia biznesu w Chinach? Zastanawiasz się jak skutecznie negocjować w Chinach? Może chciałbyś wziąć udział w warsztatach z chińskiego savoir-vivre? Teraz masz znakomitą szansę, żeby zgłębić specyfikę chińskiego społeczeństwa w ujęciu najwybitniejszych ekspertów z Polski oraz z Chin.
więcej o Unikalne studia podyplomowe w ofercie Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu
osiągnięcie

25.08.2022
Międzynarodowy zespół badawczy pracujący pod kierunkiem dr Katarzyny Jaśko z Instytutu Psychologii UJ zbadał, w jaki sposób przekonania ideologiczne łączą się z przemocą. Z opublikowanych w prestiżowym czasopiśmie "Proceedings of the National Academy of Sciences" (PNAS) rezultatów badań wynika, że ideologie prawicowe częściej wiążą się z użyciem przemocy niż lewicowe.
więcej o Zespół badawczy dr Katarzyny Jaśko publikuje wyniki badań nad przemocą i ekstremizmami politycznym
Powstaje baza geologicznych próbek, która ułatwi pracę śledczym

25.08.2022
Projekt MIKROBIOM, którego celem jest opracowanie narzędzi umożliwiających wykorzystanie analizy mikrobiomu środowiskowego w celach kryminalistycznych, wkracza w ostatnie etapy realizacji. Jego częściowe wyniki zostaną zaprezentowane podczas 29. kongresu International Society for Forensic Genetics, który odbędzie się w przyszłym tygodniu w Waszyngtonie.
więcej o Powstaje baza geologicznych próbek, która ułatwi pracę śledczym
Międzynarodowe pismo donosi o badaniach na Wydziale Chemii UJ

24.08.2022
W czasopiśmie "Progress in Lipid Research" opublikowana została przeglądowa praca poświęcona zastosowaniu nowoczesnych metod spektroskopii i mikroskopii ramanowskiej w badaniach tkanki tłuszczowej. Autorami artykułu są dr Krzysztof Czamara, Zuzanna Majka, Ewa Stanek, Natalia Hachlica i dr hab. Agnieszka Kaczor, prof. UJ z działającej na Wydziale Chemii UJ Grupy Spektroskopii Chiralooptycznej.
więcej o Międzynarodowe pismo donosi o badaniach na Wydziale Chemii UJ
Lista Szanghajska: UJ ponownie wśród najlepszych uczelni na świecie

17.08.2022
W jubileuszowej 20. edycji rankingu najlepszych szkół wyższych na świecie Academic Ranking of World Universities, zwanym również Listą Szanghajską, znalazło się 11 polskich uczelni. Wśród nich najwyżej sklasyfikowane są niezmiennie Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Warszawski. Najlepszą uczelnią świata pozostaje Uniwersytet Harvarda.
więcej o Lista Szanghajska: UJ ponownie wśród najlepszych uczelni na świecie