Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Uniwersytet Jagielloński gościł dyplomatów z Arabii Saudyjskiej

22.07.2022
Spotkanie rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Jacka Popiela z ambasadorem Królestwa Arabii Saudyjskiej w Polsce Saadem Salehem Al-Salehem było głównym punktem wizyty saudyjskiej delegacji w murach najstarszej polskiej uczelni. Goście z Półwyspu Arabskiego zwiedzili także reprezentacyjne budynki Collegium Novum oraz Collegium Maius.
więcej o Uniwersytet Jagielloński gościł dyplomatów z Arabii Saudyjskiej
Pacjenci onkologiczni zyskali bardziej komfortowe warunki leczenia

22.07.2022
Po wielu zmianach adresu Oddział Kliniczny Onkologii, Dzienny Oddział Chemioterapii oraz Poradnia Onkologiczna Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie zyskały stałą siedzibę w murach dawnego Centrum Urazowego Medycyny Ratunkowej i Katastrof przy ul. Kopernika 50. Od 1 sierpnia będzie tam również mieściło się Uniwersyteckie Centrum Leczenia Chorób Piersi "Breast Unit".
więcej o Pacjenci onkologiczni zyskali bardziej komfortowe warunki leczenia
Najmłodszy w historii Polski profesor tytularny pracuje w UJ CM
osiągnięcie

Najmłodszy w historii Polski profesor tytularny pracuje w UJ CM

21.07.2022
Mateusz Hołda z Wydziału Lekarskiego UJ CM (WL UJ CM) jest pierwszym polskim naukowcem, któremu przyznano tytuł profesora tytularnego przed ukończeniem 30. roku życia. 4 lipca postanowieniem prezydenta RP Andrzeja Dudy otrzymał tytuł profesora nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauki medyczne. Do tej pory najmłodszym polskim profesorem był Krzysztof Sośnica z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.
więcej o Najmłodszy w historii Polski profesor tytularny pracuje w UJ CM
Małopolska ma nowego konsultanta w dziedzinie kardiologii

21.07.2022
Prof. Andrzej Surdacki, kierownik II Kliniki Kardiologii Instytutu Kardiologii Wydziału Lekarskiego UJ CM, został powołany przez wojewodę małopolskiego Łukasza Kmitę na stanowisko konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie kardiologii. Profesor na co dzień pracuje w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie na Oddziale Klinicznym Kardiologii oraz Interwencji Sercowo-Naczyniowych.
więcej o Małopolska ma nowego konsultanta w dziedzinie kardiologii
Kolejny naukowiec UJ z prestiżowym <span lang="en">Consolidator Grant</span> ERC
osiągnięcie

Kolejny naukowiec UJ z prestiżowym Consolidator Grant ERC

20.07.2022
Europejska Rada ds. Badań Naukowych (European Research Council - ERC) ogłosiła wyniki konkursu Consolidator Grant 2021. Wśród nagrodzonych badaczy znalazł się dr hab. Dawid Pinkowicz, prof. UJ z Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego, który uzyskał dofinansowanie w wysokości ponad 1,7 mln euro na realizację projektu, który doprowadzi do uzyskania unikatowych fotomagnesów molekularnych.
więcej o Kolejny naukowiec UJ z prestiżowym Consolidator Grant ERC