Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

"<span lang="en">Nature Communications</span>" donosi o badaniach naukowców z UJ

"Nature Communications" donosi o badaniach naukowców z UJ

12.05.2022
Na łamach prestiżowego czasopisma "Nature Communications" ukazała się praca "Triplet-driven chemical reactivity of β-carotene and its biological implications", która powstała pod kierownictwem prof. Leszka Fiedora z Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. W badaniach uczestniczyli również naukowcy z Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie (AGH) i Uniwersytetu w Niszu (Serbia).
więcej o "Nature Communications" donosi o badaniach naukowców z UJ
Młodzi naukowcy z UJ ze stypendiami Fundacji na rzecz Nauki Polskiej

11.05.2022
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej (FNP) ogłosiła wyniki konkursu START 2022. Prestiżowe stypendia otrzyma 10 wybitnych, młodych naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego. W tym roku stypendia zostały przyznane po raz 30. Laureaci programu otrzymują roczne stypendium w wysokości 28 tys. zł. Mogą je przeznaczyć na dowolny cel.
więcej o Młodzi naukowcy z UJ ze stypendiami Fundacji na rzecz Nauki Polskiej
Badaczki z Ukrainy będą pracowały na Uniwersytecie Jagiellońskim

11.05.2022
Dr Tetiana Tatarchuk i dr Halyna Dovhan będą kontynuowały kariery naukowe w najstarszej polskiej uczelni. W Krakowie będą prowadziły badania nad nowymi heterogenicznymi reakcjami katalitycznymi oraz rozwiązaniami prawnymi dotyczącymi cyfryzacji ukraińskiej administracji publicznej. Narodowe Centrum Nauki (NCN) rozstrzygnęło właśnie program specjalny dla badaczy uciekających przed wojną.
więcej o Badaczki z Ukrainy będą pracowały na Uniwersytecie Jagiellońskim
Reprezentantki UJ najlepsze podczas AMP w trójboju siłowym

Reprezentantki UJ najlepsze podczas AMP w trójboju siłowym

10.05.2022
Zwycięstwem Uniwersytetu Jagiellońskiego w klasyfikacji generalnej kobiet zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Polski (AMP) w trójboju siłowym klasycznym, które w ubiegły weekend były rozgrywane w Katowicach. Dwudniowa impreza organizowana przez Uniwersytet Śląski skupiła 318 zawodników i 146 zawodniczek rywalizujących w przysiadzie ze sztangą, wyciskaniu na leżąco oraz w martwym ciągu.
więcej o Reprezentantki UJ najlepsze podczas AMP w trójboju siłowym
Uniwersytecki Szpital Dziecięcy ma nowego dyrektora medycznego

10.05.2022
Trwają zmiany w modelu funkcjonowania Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Dyrektor placówki dr hab. Wojciech Cyrul, prof. UJ rozpisał konkurs na stanowisko zastępcy do spraw medycznych. Zwyciężył prof. Rafał Chrzan, uznany specjalista w dziedzinie urologii dziecięcej. Nowy dyrektor medyczny rozpoczął urzędowanie 1 maja.
więcej o Uniwersytecki Szpital Dziecięcy ma nowego dyrektora medycznego