Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

We wtorek rozpoczął się Miesiąc Języka Ojczystego

20.02.2017
Test wiedzy o języku polskim, ogólnopolskie konkursy dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i liceów, cykl debat oksfordzkich i studencko-doktorancka konferencja "Nasz język ojczysty: etyka i estetyka słowa" - to tylko niektóre wydarzenia rozpoczynającego się 21 lutego br. Miesiąca Języka Ojczystego (MJO). Wydarzenie zwieńczy III Dyktando Krakowskie, które z Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego transmitować będzie portal Interia.pl.
więcej o We wtorek rozpoczął się Miesiąc Języka Ojczystego
Granty na przeprowadzenie niekonwencjonalnych zajęć dla młodzieży
osiągnięcie

Granty na przeprowadzenie niekonwencjonalnych zajęć dla młodzieży

14.02.2017
2 projekty z Uniwersytetu Jagiellońskiego dostały dofinansowanie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) w ramach konkursu "Ścieżki Kopernika 2.0" PO Wiedza Edukacja Rozwój. Za stworzenie i przeprowadzenie niekonwencjonalnych modułów zajęć, które mają rozbudzić w młodzieży ciekawość odpowiedzialne będą dr Kinga Gajda i dr Łucja Piekarska-Duraj z Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ (WSMiP UJ).
więcej o Granty na przeprowadzenie niekonwencjonalnych zajęć dla młodzieży
UJ rozszerza współpracę z największą w Polsce grupą energetyczną

06.02.2017
Organizację praktyk i staży dla studentów, współpracę z biurami karier UJ i organizacjami studenckimi zakłada umowa pomiędzy Uniwersytetem Jagiellońskim a Grupą Tauron Polska Energia SA. W ubiegły piątek list intencyjny w tej sprawie podpisali prodziekan ds. rozwoju Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ dr hab. Maria Próchnicka oraz wiceprezes zarządu ds. korporacyjnych Grupy Tauron Kamil Kamiński.
więcej o UJ rozszerza współpracę z największą w Polsce grupą energetyczną
Złoty medal Uniwersjady Zimowej 2017 dla studentki UJ

Złoty medal Uniwersjady Zimowej 2017 dla studentki UJ

01.02.2017
Snowboardzistka Weronika Biela, studentka Wydziału Matematyki i Informatyki UJ oraz Wydziału Astronomii, Fizyki i Informatyki Stosowanej UJ, zdobyła złoty medal w slalomie równoległym podczas rozgrywanej w Ałmatach (Kazachstan) 28. Uniwersjady Zimowej.
więcej o Złoty medal Uniwersjady Zimowej 2017 dla studentki UJ
Naukowcy z UJ zdobyli granty na polsko-francuskie badania
osiągnięcie

Naukowcy z UJ zdobyli granty na polsko-francuskie badania

27.01.2017
Dwa projekty zgłoszone przez badaczy z Wydziału Farmaceutycznego UJ CM oraz Wydziału Matematyki i Informatyki UJ zostaną zrealizowane w ramach polsko-francuskiego konkursu Polonium 2017/2018, którego koordynatorem w naszym kraju jest Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a po stronie francuskiej resorty spraw zagranicznych oraz szkolnictwa wyższego i badań. W programie nagrodzono 21 projektów.
więcej o Naukowcy z UJ zdobyli granty na polsko-francuskie badania