Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy ma nowego dyrektora medycznego

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy ma nowego dyrektora medycznego

10.05.2022
Trwają zmiany w modelu funkcjonowania Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Dyrektor placówki dr hab. Wojciech Cyrul, prof. UJ rozpisał konkurs na stanowisko zastępcy do spraw medycznych. Zwyciężył prof. Rafał Chrzan, uznany specjalista w dziedzinie urologii dziecięcej. Nowy dyrektor medyczny rozpoczął urzędowanie 1 maja.
więcej o Uniwersytecki Szpital Dziecięcy ma nowego dyrektora medycznego
Wolontariusze z UJ wspierają Kraków w niesieniu pomocy uchodźcom

Wolontariusze z UJ wspierają Kraków w niesieniu pomocy uchodźcom

06.05.2022
Kraków, od samego początku napływu ukraińskich uchodźców i ewakuowanych do Polski, okazał się bardzo istotnym węzłem komunikacyjnym. W ostatnim tygodniu lutego 2022 roku różne działania wspierające realizowane przez studentów i wykładowców Instytutu Filologii Wschodniosłowiańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego zyskały strukturę wzajemnego wsparcia pod nazwą Inicjatywa dla Ukrainy (IDU).
więcej o Wolontariusze z UJ wspierają Kraków w niesieniu pomocy uchodźcom
Medycy z Krakowa zakupili specjalistyczny sprzęt dla szpitala we Lwowie

Medycy z Krakowa zakupili specjalistyczny sprzęt dla szpitala we Lwowie

04.05.2022
Wysokospecjalistyczne narzędzia chirurgiczne o wartości prawie 70 tysięcy złotych trafią do Szpitala Klinicznego Państwowej Straży Granicznej we Lwowie. Zakupiono je z pieniędzy zebranych przez pracowników Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie w ramach trwającej ponad miesiąc wewnętrznej zbiórki "Pomoc dla Ukrainy".
więcej o Medycy z Krakowa zakupili specjalistyczny sprzęt dla szpitala we Lwowie
"<span lang="en">Chemical Science</span>" donosi o badaniach naukowych chemików z UJ

"Chemical Science" donosi o badaniach naukowych chemików z UJ

04.05.2022
Na łamach flagowego czasopisma wydawnictwa The Royal Society of Chemistry - Chemical Science, ukazała się praca "Mining anion–aromatic interactions in the Protein Data Bank", której współautorami są Emilia Kuźniak-Glanowska i dr hab. Robert Podgajny, prof. UJ z Zespołu Nieorganicznych Materiałów Molekularnych Wydziału Chemii UJ. Artykuł powstał w ramach realizacji interdyscyplinarnego programu studiów doktoranckich InterDokMed.
więcej o "Chemical Science" donosi o badaniach naukowych chemików z UJ
Władze UJ złożyły kwiaty pod pomnikiem Hugona Kołłątaja
uroczystość mobilna

Władze UJ złożyły kwiaty pod pomnikiem Hugona Kołłątaja

03.05.2022
W krakowskie obchody święta Konstytucji 3 Maja od 9 lat wpisuje się uroczystość upamiętniająca Hugona Kołłątaja - reformatora Akademii Krakowskiej i jej późniejszego rektora, współtwórcę Konstytucji 3 Maja. Dziś pod jego pomnikiem, znajdującym się na dziedzińcu Collegium Kołłątaja przy ulicy Gołębiej, władze najstarszej polskiej uczelni, na czele z rektorem UJ prof. Jackiem Popielem, złożyły kwiaty.
więcej o Władze UJ złożyły kwiaty pod pomnikiem Hugona Kołłątaja