Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Profesor Guzik w zespole doradczym ds. promocji nauki za granicą

08.04.2024
W Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego powołano zespół doradczy do spraw działań na rzecz promocji polskiej nauki za granicą. W kilkunastoosobowym gremium zasiądzie m.in. dr hab. Bartłomiej Guzik, prof. UJ z Wydziału Lekarskiego UJ CM, pełnomocnik prorektora UJ ds. Collegium Medicum ds. pomocy humanitarnej.
więcej o Profesor Guzik w zespole doradczym ds. promocji nauki za granicą
Grant na badania nad nowatorskimi metodami leczenia raka trzustki

05.04.2024
Dr Marcin Piejko z Wydziału Lekarskiego UJ CM pokieruje interdyscyplinarnym zespołem, który ma wykazać, czy terapie CAR-T mogą pomagać w leczeniu nowotworów litych, w tym raka trzustki. Badania mają przyczynić się do lepszego poznania patomechanizmów tej choroby, skuteczniejszej diagnostyki i leczenia, by poprawić opiekę nad pacjentami i coraz efektywniej odpowiadać na tę niezaspokojoną dotychczas potrzebę medyczną.
więcej o Grant na badania nad nowatorskimi metodami leczenia raka trzustki
Odznaczenia państwowe dla znamienitych nauczycieli akademickich

05.04.2024
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda nadał odznaczenia państwowe osobom zasłużonym dla państwa i społeczeństwa. Wśród uhonorowanych znalazło się kilkunastu naukowców Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ordery i odznaczenia wręczył zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP Piotr Ćwik podczas uroczystości, która została zorganizowana 4 kwietnia w siedzibie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie.
więcej o Odznaczenia państwowe dla znamienitych nauczycieli akademickich
Projekt z Instytutu Psychologii UJ wyróżniony przez Narodową Agencję Erasmus+

05.04.2024
Międzynarodowy projekt TEAM (Teacher Education About Multilingualism - edukacja dla nauczycieli na temat wielojęzyczności), który był współtworzony przez pracujące pod kierunkiem prof. Zofii Wodnieckiej zespoły z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego został wskazany przez Narodową Agencję Erasmus + jako przykład dobrej praktyki.
więcej o Projekt z Instytutu Psychologii UJ wyróżniony przez Narodową Agencję Erasmus+
Członkowie Rady Uczelni zdecydowali, kto powalczy o fotel rektora UJ
rada uczelni

Członkowie Rady Uczelni zdecydowali, kto powalczy o fotel rektora UJ

04.04.2024
Rada Uczelni Uniwersytetu Jagiellońskiego na posiedzeniu 4 kwietnia br. wskazała kandydatów na stanowisko rektora UJ na kadencję 2024-2028. Następcę profesora Jacka Popiela poznamy za 3 tygodnie. Wcześniej profesorowie ubiegający się o to stanowisko wezmą udział w debacie z przedstawicielami społeczności akademickiej najstarszej polskiej uczelni.
więcej o Członkowie Rady Uczelni zdecydowali, kto powalczy o fotel rektora UJ