Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Japońskie odznaczenie państwowe dla profesora Wojciecha Nowaka

Japońskie odznaczenie państwowe dla profesora Wojciecha Nowaka

29.04.2022
Rząd Japonii odznaczył Orderem Wschodzącego Słońca – Złote Promienie ze Wstęgą prof. Wojciecha Nowaka, rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego w latach 2012-2020. Ambasada Japonii w specjalnym komunikacie podziękowała mu za jego wieloletnią działalność i wyraziła nadzieję, że zapoczątkowane przez niego więzy przyjaźni będą przyczyniały się do dalszego rozwoju relacji polsko-japońskich.
więcej o Japońskie odznaczenie państwowe dla profesora Wojciecha Nowaka
Ambasador Rwandy odwiedza Uniwersytet Jagielloński

Ambasador Rwandy odwiedza Uniwersytet Jagielloński

28.04.2022
28 kwietnia 2022 r. Uniwersytet Jagielloński odwiedził ambasador Rwandy w Polsce prof. Anastase Shyaka. Dyplomatę podjął w swoim gabinecie rektor UJ prof. Jacek Popiel wraz z prorektor UJ ds. współpracy międzynarodowej prof. Dorotą Malec oraz prorektorem UJ ds. Collegium Medicum UJ prof. Tomaszem Grodzickim. Wizyta ambasadora obejmowała również zwiedzanie muzeum uniwersyteckiego Collegium Maius.
więcej o Ambasador Rwandy odwiedza Uniwersytet Jagielloński
Ranking CWUR: Uniwersytet Jagielloński najlepszą polską uczelnią

Ranking CWUR: Uniwersytet Jagielloński najlepszą polską uczelnią

26.04.2022
Uniwersytet Jagielloński pozostaje najwyżej notowaną uczelnią z Polski w rankingu The Center for World University Rankings (CWUR). W zestawieniu ujęto 2000 szkół wyższych i instytutów z całego świata, w tym 40 polskich. Na czele rankingu niezmiennie od 11 lat Uniwersytet Harvarda.
więcej o Ranking CWUR: Uniwersytet Jagielloński najlepszą polską uczelnią
Roczne staże w Stanach Zjednoczonych dla kilkunastu studentów UJ

Roczne staże w Stanach Zjednoczonych dla kilkunastu studentów UJ

25.04.2022
Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta opublikowała listę laureatów programu BioLAB 2022-23. Czternaścioro studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego odbędzie roczny staż w renomowanych ośrodkach badawczych w Oklahomie, Chicago, Dallas i Charlottesville.
więcej o Roczne staże w Stanach Zjednoczonych dla kilkunastu studentów UJ
Badania prof. Karola Życzkowskiego w jubileuszowej publikacji FNP

Badania prof. Karola Życzkowskiego w jubileuszowej publikacji FNP

19.04.2022
W ubiegłym tygodniu odbyła się premiera książki "Sięgając po niezbadane. Osiągnięcia naukowe współfinansowane przez FNP" wydanej z okazji 30-lecia Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Zaprezentowano w niej 30 wyjątkowych osiągnięć badawczych dokonanych przez polskich uczonych, które zostały zauważone i docenione w światowej nauce. Jednym z bohaterów publikacji jest prof. Karol Życzkowski z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ.
więcej o Badania prof. Karola Życzkowskiego w jubileuszowej publikacji FNP