Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Lista wiadomości

Studenci UJ chcą dostarczyć 2000 przyłbic do krakowskich szpitali

27.03.2020
Rusza akcja Samorządu Studentów Wydziału Lekarskiego UJ CM, której celem jest produkcja i dystrybucja przyłbic ochronnych dla personelu krakowskich szpitali. Do pomocy może się włączyć każdy student Uniwersytetu Jagiellońskiego. Celem jest wyprodukowanie 2000 przyłbic.
więcej o Studenci UJ chcą dostarczyć 2000 przyłbic do krakowskich szpitali
osiągnięcie mobilna

Zespół UJ zwyciężył w międzynarodowym konkursie mediacyjnym

20.03.2020
Jagiellonian University Mediation Team - w składzie Marta Nawrocka, Elżbieta Schulz, Antoni Otałęga, Michał Żyłka - wygrał tegoroczną edycję najstarszego międzynarodowego konkursu mediacyjnego na świecie - INADR International Law School Mediation Tournament w Chicago. Studenci Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (WPiA UJ) pokonali 58 zespołów z całego świata.
więcej o Zespół UJ zwyciężył w międzynarodowym konkursie mediacyjnym
mobilna

Studenci medycyny ruszają na pomoc uniwersyteckim szpitalom

17.03.2020
Rzesza studentów trzech medycznych wydziałów Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum zadeklarowała pomoc na zasadzie wolontariatu Szpitalowi Uniwersyteckiemu i Uniwersyteckiemu Szpitalowi Dziecięcemu. Na liście jest już ponad 300 osób i zapisują się nowe.
więcej o Studenci medycyny ruszają na pomoc uniwersyteckim szpitalom
mobilna

UJ CM poszukuje studentów, którzy wesprą uniwersyteckie szpitale

13.03.2020
W związku z zagrożeniem epidemiologicznym związanym z koronawirusem SARS-CoV- 2 i potencjalnymi potrzebami w zakresie zabezpieczenia pracy szpitali klinicznych władze Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum zdecydowały o utworzeniu bazy studentów chętnych do udzielenia wsparcia - na zasadzie wolontariatu - dla działań podejmowanych przez uniwersyteckie szpitale.
więcej o UJ CM poszukuje studentów, którzy wesprą uniwersyteckie szpitale

Śledząc tajemnice materii

28.02.2020
Międzynarodowy zespół badaczy w Instytucie Paula Scherrera w Villigen (PSI) w Szwajcarii, wśród których znajdują się również fizycy z Uniwersytetu Jagiellońskiego, zmierzył jedną z fundamentalnych właściwości neutronu dokładniej niż kiedykolwiek wcześniej. W czasie badań ustalono, że ta cząstka elementarna ma znacząco mniejszy elektryczny moment dipolowy niż poprzednio zakładano. W konsekwencji staje się mniej prawdopodobne, by elektryczny moment dipolowy neutronu mógł pomóc w wyjaśnieniu pochodzenia materii we Wszechświecie. Badacze uzyskali ten wynik z wykorzystaniem źródła ultra-zimnych neutronów w PSI. Wynik został dzisiaj opublikowany w czasopiśmie Physical Review Letters.
więcej o Śledząc tajemnice materii