Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Dwaj naukowcy UJ CM wyróżnieni w konkursie Supertalenty w Medycynie 2024

17.06.2024
Dr hab. Bartłomiej Matejko, prof. UJ i dr hab. Paweł T. Matusik, prof. UJ znaleźli się w pierwszej dziesiątce wyróżnionych lekarzy i naukowców w konkursie organizowanym przez "Puls Medycyny". Jego ideą jest docenianie liderów młodego pokolenia, którzy dzięki swojej wiedzy, zaangażowaniu i pasji zmieniają na lepsze polską medycynę.
więcej o Dwaj naukowcy UJ CM wyróżnieni w konkursie Supertalenty w Medycynie 2024
Do Instytutu Muzykologii UJ trafiła Kolekcja Leopolda Kozłowskiego

14.06.2024
13 czerwca podpisana została umowa darowizny, dzięki której do Biblioteki i Fonoteki Instytutu Muzykologii UJ trafiła kolekcja muzyczna zawierająca 621 pozycji, na które składają się m. in. rękopisy muzyczne, rękopisy z tekstami piosenek oraz nagrania. Zbiór przekazała Marta Kozłowska-Woźniak, córka zmarłego w 2019 roku „ostatniego klezmera Galicji”. Ze strony UJ akt podpisał prof. Piotr Wilk, dyrektor Instytutu Muzykologii UJ.
więcej o Do Instytutu Muzykologii UJ trafiła Kolekcja Leopolda Kozłowskiego
Niezwykły motyl na skraju metropolii

13.06.2024
Międzynarodowa grupa badawcza, w skład której weszli dr hab. Tomasz Pyrcz, prof. UJ z Wydziału Biologii UJ oraz dr Rafał Garlacz i dr Kamila Zając-Garlacz z Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ, dokonała kolejnego zaskakującego odkrycia. W czasopiśmie „Zootaxa” ukazała się praca poświęcona nowemu gatunkowi motyla: Corades yanacocha Pyrcz, Boyer i Petit, 2024. Należy on do stosunkowo dobrze zbadanej grupy motyli charakterystycznych dla lasów andyjskich.
więcej o Niezwykły motyl na skraju metropolii
Komunikat władz UJ dotyczący wydarzeń w <span lang='la'>Collegium Broscanium</span>
broscianum

Komunikat władz UJ dotyczący wydarzeń w Collegium Broscanium

12.06.2024
W związku z pojawiającymi się w przestrzeni medialnej i w mediach społecznościowych niepełnych informacji dotyczących sytuacji przy ul. Grodzkiej 52 (Collegium Broscanium) i prowadzonego tam strajku okupacyjnego, przedstawiamy pełen przebieg wydarzeń.
więcej o Komunikat władz UJ dotyczący wydarzeń w Collegium Broscanium
Analiza danych społecznych – nowe studia II stopnia

12.06.2024
Instytut Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego uruchamia nowe studia magisterskie "Analiza Danych Społecznych" (ADS). Program tych studiów integruje wiedzę z zakresu nauk społecznych z technikami matematycznymi i informatycznymi, przygotowując absolwentów do analizy dużych zbiorów danych (big data) w obszarach socjologii, zarządzania, ekonomii, mediów i komunikacji.
więcej o Analiza danych społecznych – nowe studia II stopnia