Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Lista wiadomości

Rusza kolejny nabór na studia International Security and Development

14.02.2020
Centrum Studiów Międzynarodowych i Rozwoju UJ (JU Centre for International Studies and Development) ogłasza otwarcie trzeciej edycji kierunku studiów magisterskich w zakresie bezpieczeństwa i rozwoju międzynarodowego (International Security and Development, ISAD). Do poprzednich edycji zgłosiło się ponad 200 studentów z więcej niż 30 krajów świata. Obecnie w ramach kierunku ISAD studiuje na Uniwersytecie Jagiellońskim 60 studentów.
więcej o Rusza kolejny nabór na studia International Security and Development

Prezydent Francji Emmanuel Macron na UJ [ZDJĘCIA+WIDEO]

04.02.2020
W auli Collegium Novum odbył się wykład Polska i Francja w Europie, który wygłosił wyjątkowy gość – prezydent Republiki Francuskiej Emmanuel Macron. Odwiedziny na Uniwersytecie Jagiellońskim były częścią oficjalnej wizyty francuskiej delegacji w Polsce.
więcej o Prezydent Francji Emmanuel Macron na UJ [ZDJĘCIA+WIDEO]

Studenci WPiA UJ zwyciężyli w rundach krajowych konkursu Jessup

03.02.2020
W ubiegły weekend zespół studentów Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (WPiA UJ) osiągnął ogromny sukces, zwyciężając w rundach krajowych konkursu Philip C. Jessup International Law Moot Court Competition, które odbyły się w Naczelnym Sądzie Administracyjnym w Warszawie. W kwietniu będą reprezentować nasz kraj w międzynarodowym finale, który odbędzie się w USA. Opiekunem drużyny jest dr Przemysław Roguski.
więcej o Studenci WPiA UJ zwyciężyli w rundach krajowych konkursu Jessup

31.01.2020
W dniu opuszczenia struktur unijnych przez Wielką Brytanię, instytucje nauki i szkolnictwa wyższego wydały oświadczenie, w którym zapewniły o niesłabnącym zaangażowaniu we wspólne działanie. Niemal 30 krajowych i międzynarodowych organizacji skupionych w sieciach współpracy zaapelowało do rządów poszczególnych państw oraz władz Unii Europejskiej o uregulowanie kwestii związanych z programami Erasmus+ oraz Horyzont do końca roku 2020.
więcej o Wspólne oświadczenie instytucji oświatowych Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii

Huiling Zhang wśród najlepszych studentów zagranicznych w Polsce

28.01.2020
Huiling Zhang z Chin - studiująca na II roku polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim - została laureatką 10. konkursu INTERSTUDENT na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce. Gala wręczenia nagród, która odbyła się wczoraj wieczorem w Łodzi, była częścią konferencji "Studenci zagraniczni w Polsce 2020".
więcej o Huiling Zhang wśród najlepszych studentów zagranicznych w Polsce