Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Odnowienie doktoratu wybitnego popularyzatora geografii [ZDJĘCIA]
uroczystość mobilna

Odnowienie doktoratu wybitnego popularyzatora geografii [ZDJĘCIA]

12.04.2022
12 kwietnia w auli Collegium Novum odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu Uniwersytetu Jagiellońskiego zwołane z okazji odnowienia po 50 latach doktoratu prof. Antoniego Jackowskiego. Bohater dzisiejszej uroczystości jest znamienitym geografem, współtwórcą powojennej krakowskiej i polskiej szkoły geografii turyzmu, twórcą szkoły naukowej w zakresie geografii religii oraz badaczem historii polskiej geografii.
więcej o Odnowienie doktoratu wybitnego popularyzatora geografii [ZDJĘCIA]
Studenci z Ukrainy kontynuują naukę na Wydziale Prawa i Administracji

Studenci z Ukrainy kontynuują naukę na Wydziale Prawa i Administracji

12.04.2022
11 kwietnia na Wydziale Prawa i Administracji UJ (WPiA UJ) w ramach Szkoły Prawa Ukraińskiego rozpoczęły się zajęcia z 15 nowych przedmiotów prowadzonych w języku ukraińskim, które są otwarte dla zarówno dla studentów z UJ, jak również z Ukrainy. Zajęcia cieszą się szczególnie dużym zainteresowaniem wśród naszych wschodnich sąsiadów. Zapisało się na nie ponad 200 młodych adeptów prawa z Kijowa, Równego, Charkowa, Lwowa oraz Tarnopola.
więcej o Studenci z Ukrainy kontynuują naukę na Wydziale Prawa i Administracji
Książka Marka Hermanna nowością w serii Monografie FNP

Książka Marka Hermanna nowością w serii Monografie FNP

12.04.2022
Seria wydawnicza Monografie FNP wzbogaciła się nowy tytuł - "Prawdopodobieństwo w retoryce antycznej" autorstwa dr. hab. Marka Hermanna z Jagiellońskiego Centrum Językowego. Książka poświęcona jest antycznemu prawdopodobieństwu retorycznemu, odnoszącemu się do wiary, zaufania, przesądów, czasami do pojęcia antytezy prawdy.
więcej o Książka Marka Hermanna nowością w serii Monografie FNP
Coraz więcej uniwersyteckich kierunków w <span lang="en">QS by Subject</span> 2022

Coraz więcej uniwersyteckich kierunków w QS by Subject 2022

08.04.2022
Poznaliśmy tegoroczne wyniki jednego z najbardziej prestiżowych rankingów na świecie - QS World University Rankings by Subject 2022. W tegorocznej edycji Uniwersytet Jagielloński sklasyfikowano w rekordowej liczbie dyscyplin. Najlepiej oceniono lingwistykę, neofilologię, archeologię, filologię angielską, geografię i socjologię. W zestawieniu ujęto 23 polskie uczelnie - 6 więcej niż przed rokiem.
więcej o Coraz więcej uniwersyteckich kierunków w QS by Subject 2022
Rekordowe zainteresowanie czasem badawczym w NCPS SOLARIS

Rekordowe zainteresowanie czasem badawczym w NCPS SOLARIS

08.04.2022
W ubiegły wtorek zakończył się 9. nabór wniosków do Narodowego Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS w Krakowie. Międzynarodowa komisja oceniająca będzie miała okazję przeanalizować rekordową liczbę projektów złożonych na 5 linii badawczych i kriomikroskop. Użytkownicy, którym zostanie przyznany czas, będą mogli realizować swoje badania od października 2022 br. do lutego 2023 roku.
więcej o Rekordowe zainteresowanie czasem badawczym w NCPS SOLARIS