Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Wydział Prawa i Administracji UJ na czele kolejnego rankingu

28.06.2023
Już po raz 17. "Dziennik Gazeta Prawna" ("DGP") wyłonił zwycięzców rankingu wydziałów prawa. Pozycję lidera zachował Uniwersytet Jagielloński, wyprzedzając Uniwersytet Wrocławski i Uniwersytet Warszawski. To kolejny sukces Wydziału Prawa i Administracji UJ (WPiA UJ) w ostatnim czasie. W ubiegły piątek informowaliśmy, że był ponownie najlepszy w zestawieniu przygotowanym przez "Rzeczpospolitą".
więcej o Wydział Prawa i Administracji UJ na czele kolejnego rankingu
Profesorowie UJ CM nagrodzeni przez Polską Akademię Umiejętności
nagrody

Profesorowie UJ CM nagrodzeni przez Polską Akademię Umiejętności

28.06.2023
Dr hab. Mateusz Siedliński i dr hab. Marcin Magierowski, prof. UJ z Wydziału Lekarskiego UJ CM zostali tegorocznymi laureatami Nagrody im. Tadeusza Browicza PAU. Uhonorowano ich odpowiednio za cykl publikacji "Udział limfocytów T i fosfosfingozyny w komórkowych oraz molekularnych mechanizmach nadciśnienia tętniczego" oraz "Fizjologiczne i molekularne mechanizmy działania leków uwalniających siarkowodór i tlenek węgla".
więcej o Profesorowie UJ CM nagrodzeni przez Polską Akademię Umiejętności
Praca fizyków z UJ ukazała się na łamach "<span lang="en">Review of Modern Physics</span>"

Praca fizyków z UJ ukazała się na łamach "Review of Modern Physics"

28.06.2023
Profesorowie Ewa Stępień i Paweł Moskal (autor korespondujący) z Instytutu Fizyki im. Mariana Smoluchowskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego (IF UJ) opublikowali artykuł o atomach pozytonium i zastosowaniu atomów pozytonium w diagnostyce medycznej. Praca ukazała się w "Review of Modern Physics", najbardziej prestiżowym czasopiśmie fizycznym, w którym publikowane są jedynie artykuły na zaproszenie oraz wykłady noblowskie.
więcej o Praca fizyków z UJ ukazała się na łamach "Review of Modern Physics"
Sztuczna inteligencja wesprze psychiatrów i młodych pacjentów

27.06.2023
Opracowanie innowacyjnego systemu wsparcia decyzji diagnostycznych i terapeutycznych opartego na algorytmach sztucznej inteligencji w opiece psychiatrycznej dzieci i młodzieży - to cel projektu "Mentalio", nad którym prace rozpoczęto w Szpitalu Uniwersyteckim. Poza specjalistami z dziedziny psychiatrii liderami badania klinicznego są również specjaliści IT reprezentujący spółkę Nivalit. Całość finansowana jest w ramach konkursu ogłoszonego przez Agencję Badań Medycznych.
więcej o Sztuczna inteligencja wesprze psychiatrów i młodych pacjentów
Kolejni badacze z UJ laureatami konkursu NCN Miniatura
osiągnięcie

Kolejni badacze z UJ laureatami konkursu NCN Miniatura

26.06.2023
Troje młodych badaczy z Uniwersytetu Jagiellońskiego otrzymało środki na realizację działań naukowych w ramach prowadzonego przez Narodowe Centrum Nauki konkursu Miniatura, którego celem jest wspieranie działań naukowych prowadzących do przygotowania założeń projektu badawczego, który zostanie złożony w konkursach NCN lub innych konkursach ogólnokrajowych i międzynarodowych. W 7. edycji konkursu można uzyskać finansowanie w wysokości od 5 do 50 tys. zł.
więcej o Kolejni badacze z UJ laureatami konkursu NCN Miniatura