Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Prof. Mateusz Hołda zwycięzcą konkursu Supertalenty w Medycynie
osiągnięcie

Prof. Mateusz Hołda zwycięzcą konkursu Supertalenty w Medycynie

13.06.2023
Mateusz Hołda z Wydziału Lekarskiego UJ CM - pierwszy polski naukowiec, któremu przyznano tytuł profesora belwederskiego przed ukończeniem 30. roku życia - został zwycięzcą jubileuszowej edycji konkursu Supertalenty w Medycynie 2023. Ideą plebiscytu jest docenianie liderów młodego pokolenia medyków, którzy dzięki swojej wiedzy, zaangażowaniu i pasji zmieniają na lepsze polską medycynę.
więcej o Prof. Mateusz Hołda zwycięzcą konkursu Supertalenty w Medycynie
W <span lang="la">Collegium Novum</span> uczczono 100. rocznicę urodzin Wisławy Szymborskiej

W Collegium Novum uczczono 100. rocznicę urodzin Wisławy Szymborskiej

12.06.2023
Senat Rzeczypospolitej Polskiej zdecydował, że Wisława Szymborska będzie patronką roku 2023. W obchody te włączył się Uniwersytet Jagielloński, organizując w auli Collegium Novum spotkanie młodzieży z osobami, które znały noblistkę oraz debatę poświęconą twórczości poetki. Podczas wydarzenia poznaliśmy też zwycięzców konkursów skierowanych do licealistów i studentów - "Naśladowanie Szymborskiej" i "Memy o Szymborskiej".
więcej o W Collegium Novum uczczono 100. rocznicę urodzin Wisławy Szymborskiej
Nowy projekt badawczy UJ CM z udziałem studentów i absolwentów

12.06.2023
W Uniwersytecie Jagiellońskim Collegium Medicum ruszył projekt badawczy "Czynniki warunkujące sukces absolwentów na rynku pracy", którego celem jest poznanie opinii studentów i absolwentów na temat jakości nauczania w kontekście podjętej aktywności zawodowej i określenie czynników zwiększających szansę osiągnięcia sukcesu na rynku pracy.
więcej o Nowy projekt badawczy UJ CM z udziałem studentów i absolwentów
Rektorzy bronią historycznej nazwy Uniwersytetu Jagiellońskiego

11.06.2023
My, rektorzy polskich uczelni zrzeszonych w Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich, stanowczo popieramy stanowisko prof. Jacka Popiela i Senatu Uniwersytetu Jagiellońskiego protestujących przeciwko próbie zawłaszczenia historycznej nazwy najstarszej polskiej uczelni przez Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie - napisała prof. Bogumiła Kaniewska, przewodnicząca KRUP.
więcej o Rektorzy bronią historycznej nazwy Uniwersytetu Jagiellońskiego
Mikołaj Kopernik ma swój pomnik na Kampusie 600-lecia Odrodzenia UJ
uroczystość

Mikołaj Kopernik ma swój pomnik na Kampusie 600-lecia Odrodzenia UJ

07.06.2023
W środę 7 czerwca na Kampusie 600-lecia Odrodzenia Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyło się uroczyste odsłonięcie rzeźby przedstawiającej Mikołaja Kopernika jako studenta Akademii Krakowskiej. Jej autorem jest wybitny rzeźbiarz, profesor ASP w Krakowie Karol Badyna, twórca wielu monumentów, który swoje dzieło postanowił ofiarować najstarszej polskiej uczelni.
więcej o Mikołaj Kopernik ma swój pomnik na Kampusie 600-lecia Odrodzenia UJ