Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

SU: Szkolenie z leczenia chirurgicznego pacjentów bariatrycznych

SU: Szkolenie z leczenia chirurgicznego pacjentów bariatrycznych

08.04.2022
W Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie (SU) odbyło się szkolenie organizowane przez zespół Centrum Chirurgicznego Leczenia Otyłości działającego przy Oddziale Klinicznym Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej, Metabolicznej i Stanów Nagłych. Uczestniczyli w nim specjaliści w zakresie chirurgii ogólnej, anestezjolodzy, dietetycy, psycholodzy, pielęgniarki oraz koordynatorzy zaangażowani w kompleksowe leczenie chirurgiczne pacjentów bariatrycznych.
więcej o SU: Szkolenie z leczenia chirurgicznego pacjentów bariatrycznych
Badacze z Uniwersytetu Jagiellońskiego laureatami konkursu NCN
osiągnięcie mobilna

Badacze z Uniwersytetu Jagiellońskiego laureatami konkursu NCN

07.04.2022
Narodowe Centrum Nauki (NCN) opublikowało wyniki konkursu Preludium Bis skierowanego do instytucji prowadzących szkoły doktorskie. W jego 3. edycji granty przyznano siedmiorgu naukowcom z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Otrzymane środki w wysokości ponad 3,7 mln złotych mogą oni przeznaczyć m.in. na badania, stypendia doktoranckie i wynagrodzenie dla promotora.
więcej o Badacze z Uniwersytetu Jagiellońskiego laureatami konkursu NCN
Badania naukowców z UJ na łamach "<span lang="en">ACS Applied Materials and Interfaces</span>"
mobilna

Badania naukowców z UJ na łamach "ACS Applied Materials and Interfaces"

07.04.2022
5, 10, a może 15? Ile nanometrów powinny liczyć nanocząstki, aby mogły wykazywać działanie przeciwbakteryjne, a ile aby mogły mieć zastosowanie w terapii przeciwnowotworowej? Naukowcy z Wydziału Chemii Małopolskiego Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Instytutu Fizykochemii i Katalizy PAN jako pierwsi zaprezentowali metodę syntezy nanocząstek srebra o kontrolowanej wielkości i ładunku w środowisku wodnym.
więcej o Badania naukowców z UJ na łamach "ACS Applied Materials and Interfaces"
Dwie szkoły doktorskie UJ mają nową siedzibę
relacja mobilna uroczystosc

Dwie szkoły doktorskie UJ mają nową siedzibę

06.04.2022
We wtorek, 5 kwietnia, w obecności rektora UJ prof. Jacka Popiela oraz pozostałych członków kolegium rektorskiego w pięknych i przestronnych wnętrzach Pałacu Spiskiego, w Rynku Głównym 34, miało miejsce uroczyste otwarcie nowej siedziby Szkół Doktorskich Nauk Humanistycznych i Nauk Społecznych (SDNH i SDNS).
więcej o Dwie szkoły doktorskie UJ mają nową siedzibę
Kolejny grant w międzynarodowych konkursie <span lang="en">Weave-UNISONO</span>
mobilna

Kolejny grant w międzynarodowych konkursie Weave-UNISONO

05.04.2022
Projekt badawczy dr. hab. Marcina Kozika, prof. UJ z Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego dołączył do listy laureatów konkursu Weave-UNISONO. Jego zespół wraz z naukowcami z Uniwersytetu Technicznego w Wiedniu zajmie się problematyką spełnialności węzłów. Warto przypomnieć, że to już trzeci grant w tym konkursie realizowany przez badaczy najstarszej polskiej uczelni.
więcej o Kolejny grant w międzynarodowych konkursie Weave-UNISONO