Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Drugi dzień obrad Światowego Kongresu Kopernikańskiego

25.05.2023
W trakcie drugiego dnia kongresu zainteresowani mogli wziąć udział w sumie w ośmiu panelach dyskusyjnych zorganizowanych w obu częściach wydarzenia - filozoficznej i ekonomicznej. W każdej części odbyły się cztery spotkania. W części wspólnej z wykładem wystąpił prof. Mirosław Bochenek z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
więcej o Drugi dzień obrad Światowego Kongresu Kopernikańskiego
Uniwersytet Jagielloński odwiedziła ambasador Kanady w Polsce
wizyta

Uniwersytet Jagielloński odwiedziła ambasador Kanady w Polsce

25.05.2023
24 maja gościem Instytutu Amerykanistyki i Studiów Polonijnych UJ była Catherine Godin, nowo powołana ambasador Kanady w Polsce. Po stronie Uniwersytetu Jagiellońskiego w spotkaniu wzięły udział m.in. prof. Dorota Malec, prorektor UJ ds. współpracy międzynarodowej oraz dr hab. Dorota Pietrzyk-Reeves, prof. UJ, prodziekan ds. nauki i internacjonalizacji Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ.
więcej o Uniwersytet Jagielloński odwiedziła ambasador Kanady w Polsce
rada uczelni senat

24.05.2023
Mikołaj Kopernik – imponujący różnorodnością zainteresowań człowiek renesansu, który aktywnie działał w obrębie wielu dziedzin życia i nauki, wybitny badacz należący do ścisłej światowej czołówki naukowców o ponadczasowym znaczeniu, urodził się w 1473 roku w Toruniu, studia rozpoczął w 1491 roku Krakowie, a na Warmii i w Olsztynie oddawał się przez 40 lat swojego życia szczytnej służbie krajowi. Trzy polskie ośrodki uniwersyteckie reprezentujące te miasta: Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie oraz Instytut Historii Nauki PAN postanowiły uczcić 550. rocznicę urodzin genialnego naukowca organizując Światowy Kongres Kopernikański.
więcej o W Auditorium Maximum UJ otwarto krakowską część Światowego Kongresu Kopernikańskiego
Wręczono Nagrodę imienia profesora Marka Sycha
nagrody

Wręczono Nagrodę imienia profesora Marka Sycha

23.05.2023
W siedzibie Towarzystwa Lekarskiego Krakowskiego przy ul. Radziwiłłowskiej 4 odbyło się uroczyste wręczenie Nagrody im. prof. Marka Sycha. Do grona laureatów dołączył dr Adrian Chrobak z Katedry Psychiatrii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum, który otrzymał wyróżnienie za pracę doktorską.
więcej o Wręczono Nagrodę imienia profesora Marka Sycha
Nominacje dla nowych profesorów z Uniwersytetu Jagiellońskiego
nominacje i promocje

Nominacje dla nowych profesorów z Uniwersytetu Jagiellońskiego

23.05.2023
Prezydent Andrzej Duda nadał tytuły profesorskie blisko siedemdziesięciu nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki. Akty nominacyjne z rąk głowy państwa odebrało czworo przedstawicieli społeczności akademickiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uroczystość odbyła się 22 maja w Pałacu Prezydenckim.
więcej o Nominacje dla nowych profesorów z Uniwersytetu Jagiellońskiego