Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Sukces badaczek wydziałów Prawa i Administracji oraz Filozoficznego

27.04.2023
Dr Ewelina Kumor-Jezierska wraz z zespołem została laureatką 1. edycji Nagrody Polskiej Sieci Naukowej Prawa Pracy i Zabezpieczenia Społecznego COOPERANTE Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego w kategorii innowatorzy prawa pracy i zabezpieczenia społecznego. Badaczki zostały uhonorowane za realizację badań w ramach projektu "Praca niewidzialna a wykonywanie obowiązków zawodowych w szkolnictwie wyższym".
więcej o Sukces badaczek wydziałów Prawa i Administracji oraz Filozoficznego
Badania profesora Wojciecha Macyka w najnowszej publikacji FNP

26.04.2023
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej (FNP) udostępniła publikację "Nauka w czasach przemian. Jak badania finansowane z Funduszy Europejskich pomagają chronić nas przed globalnymi zagrożeniami i wykorzystywać historyczne szanse". W materiale znalazły się informacje na temat ponad 30 wybitnych naukowców i ich osiągnięć badawczych. Opisane zostały m.in. badania prowadzone przez zespół prof. Wojciecha Macyka, dziekana Wydziału Chemii UJ.
więcej o Badania profesora Wojciecha Macyka w najnowszej publikacji FNP
Uniwersytet Jagielloński z nową ofertą stypendialną dla Ukraińców

26.04.2023
Stypendium dla studentów I roku z Ukrainy, którzy z powodu agresji przeciw swojemu krajowi nie mogą kontynuować w nim kształcenia, zostało utworzone w Uniwersytecie Jagiellońskim. Fundatorem nowego funduszu stypendialnego "My z Wami" jest Infosys Poland Sp. z o.o.
więcej o Uniwersytet Jagielloński z nową ofertą stypendialną dla Ukraińców
Badacze z UJ opracowali przewodnik dla pracowników Służby Więziennej

26.04.2023
"Zapobieganie samobójstwom wśród osób pozbawionych wolności" - to tytuł przewodnika dla pracowników i funkcjonariuszy Służby Więziennej. Celem poznawczym publikacji jest zaprezentowanie zagadnień dotyczących zachowań samobójczych oraz sposobów postępowania w zależności od zidentyfikowanego stopnia ryzyka, a celem praktycznym - wzmocnienie kompetencji Służby Więziennej w tym zakresie.
więcej o Badacze z UJ opracowali przewodnik dla pracowników Służby Więziennej
UJ stawia na najnowocześniejsze rozwiązania w dziedzinie medycyny

25.04.2023
Rozwój techniki umożliwia coraz efektywniejsze leczenie nawet najbardziej skomplikowanych schorzeń. Aby zapewnić krakowskim placówkom ochrony zdrowia dostęp do najnowocześniejszych form terapii, rektor UJ prof. Jacek Popiel oraz dyrektorzy szpitali uniwersyteckich dr hab. Wojciech Cyrul, prof. UJ i Marcin Jędrychowski podpisali list intencyjny w sprawie utworzenia Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Robotycznej w Krakowie.
więcej o UJ stawia na najnowocześniejsze rozwiązania w dziedzinie medycyny