Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

UJ rozpoczyna oficjalną współpracę z MuFo
relacja

UJ rozpoczyna oficjalną współpracę z MuFo

02.03.2023
Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Jacek Popiel oraz Marek Świca dyrektor Muzeum Historii Fotografii im. Walerego Rzewuskiego w Krakowie podpisali 1 marca porozumienie o współpracy, w którym deklarują wolę wspólnych działań m. in. w zakresie działalności badawczej, naukowej, edukacyjnej, wystawienniczej, konserwatorskiej, digitalizacyjnej i wydawniczej, a także promocji i upowszechniania nauki, kultury, sztuki oraz dziedzictwa.
więcej o UJ rozpoczyna oficjalną współpracę z MuFo
Przedstawiciele UJ i UJ CM wśród wpływowych osób w medycynie

01.03.2023
Już po raz 20. "Puls Medycyny" zaprezentował sylwetki lekarzy, którzy mieli największy wpływ na rozwój polskiej medycyny. Od 2014 roku ocenia też w oddzielnym rankingu osoby, które przyczyniły się do poprawy funkcjonowania systemu ochrony zdrowia w Polsce. W obu zestawieniach znalazło się 11 przedstawicieli społeczności akademickiej Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum.
więcej o Przedstawiciele UJ i UJ CM wśród wpływowych osób w medycynie
Rocznica napaści Rosji na Ukrainę. <br/>List rektora UJ do konsula Ukrainy w Krakowie

Rocznica napaści Rosji na Ukrainę.
List rektora UJ do konsula Ukrainy w Krakowie

24.02.2023
W rocznicę zbrodniczej napaści Federacji Rosyjskiej na Ukrainę rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Jacek Popiel wystosował list, którego adresatem jest konsul generalny Ukrainy w Krakowie Wiaczesław Wojnarowskyj.
więcej o Rocznica napaści Rosji na Ukrainę.
List rektora UJ do konsula Ukrainy w Krakowie
Konsul Generalny Austrii z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim

23.02.2023
23 lutego 2023 Konsul Generalny Republiki Austrii Martin Gärtner odwiedził najstarszą polską uczelnię. Spotkanie, w którym uczestniczyli rektor UJ prof. Jacek Popiel oraz prorektor UJ ds. współpracy międzynarodowej prof. Dorota Malec, odbyło się w gabinecie rektora w Collegium Novum.
więcej o Konsul Generalny Austrii z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim
Naukowcy z UJ otrzymali wsparcie z NCN na rozwój projektów badawczych
osiągnięcie

Naukowcy z UJ otrzymali wsparcie z NCN na rozwój projektów badawczych

23.02.2023
Łącznie ponad 24,5 mln zł zdobyli badacze z Uniwersytetu Jagiellońskiego w rozstrzygniętych przez Narodowe Centrum Nauki konkursach Maestro i Sonata Bis. Pierwszy z nich przeznaczony jest dla doświadczonych naukowców, z kolei drugi skierowany jest do badaczy, którzy chcieliby powołać nowy zespół naukowy.
więcej o Naukowcy z UJ otrzymali wsparcie z NCN na rozwój projektów badawczych