Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Razem upowszechniajmy wiedzę o klimacie
relacja

Razem upowszechniajmy wiedzę o klimacie

14.02.2023
14 lutego przy ul. Wielopole 17a zainaugurowało działalność Krakowskie Centrum Edukacji Klimatycznej. Partnerem merytorycznym tego miejskiego przedsięwzięcia jest działająca na Uniwersytecie Jagiellońskim Rada Klimatyczna. Nowe miejsce na mapie Krakowa ma na celu zwiększyć świadomość klimatyczną mieszkańców w każdym wieku.
więcej o Razem upowszechniajmy wiedzę o klimacie
Smog natychmiastowo wpływa na uwagę i koncentrację dzieci

14.02.2023
Najnowsze badania w południowej Polsce sugerują, że oddychanie zatrutym powietrzem ma natychmiastowy i negatywny wpływ na dzieci w wieku szkolnym. - Smog, a szczególnie dwutlenek azotu (NO2), sprawia, że dzieci mają pogorszoną uwagę i osłabione zdolności poznawcze. Mówimy o natychmiastowych skutkach, a nie tylko tych odroczonych w czasie - wyjaśnia Mikołaj Compa z Instytutu Psychologii UJ, pierwszy z autorów badania.
więcej o Smog natychmiastowo wpływa na uwagę i koncentrację dzieci
Pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii

14.02.2023
W związku z trzęsieniem ziemi, które nawiedziło Turcję i Syrię, wskutek którego śmierć poniosło ponad 30 tysięcy osób, w imieniu całej społeczności akademickiej Uniwersytetu Jagiellońskiego rodzinom i przyjaciołom ofiar tego kataklizmu składamy wyrazy najgłębszego żalu i ubolewania. Wyrażamy solidarność z wszystkimi osobami, które ucierpiały podczas trzęsienia ziemi.
więcej o Pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii
Doktorantka UJ laureatką konkursu INTERSTUDENT 2023
osiągnięcie

Doktorantka UJ laureatką konkursu INTERSTUDENT 2023

10.02.2023
Fatma Edemen ze Szkoły Doktorskiej Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego została nagrodzona w 13. edycji konkursu INTERSTUDENT. Kapituła uhonorowała ją w kategorii studia doktoranckie. Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu nastąpiło w 9 lutego podczas konferencji "Studenci zagraniczni w Polsce 2023", której gospodarzem jest Uniwersytet Medyczny w Białymstoku.
więcej o Doktorantka UJ laureatką konkursu INTERSTUDENT 2023
Specjalistyczna opieka nad wcześniakami w Szpitalu Uniwersyteckim

10.02.2023
Zgodnie z nowym zarządzeniem Narodowego Funduszu Zdrowia Klinika Neonatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, jako jeden z 8 wybranych ośrodków w Polsce, będzie pełnić kompleksową opiekę nad dziećmi urodzonymi przedwcześnie w ramach programu pilotażowego KORD, którego celem jest zapewnienie opieki poprzez realizację pełnego zestawu świadczeń, dostęp do diagnostyki, terapii i rehabilitacji leczniczej.
więcej o Specjalistyczna opieka nad wcześniakami w Szpitalu Uniwersyteckim