Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Doktoranci UJ zrealizują własne projekty badawcze w USA

17.11.2022
Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta opublikowała listę zwycięzców programu Fulbright Junior Research Award 2023-24. W gronie kilkunastu laureatów znalazło się dwoje doktorantów Uniwersytetu Jagiellońskiego - Aleksandra Synowiec z Małopolskiego Centrum Biotechnologii UJ i Mateusz Kucab ze Szkoły Doktorskiej Nauk Humanistycznych UJ.
więcej o Doktoranci UJ zrealizują własne projekty badawcze w USA
Kolejna praca chemików z UJ na łamach międzynarodowego czasopisma

17.11.2022
W czasopiśmie "Advances in Colloids and Interface Science" opublikowany został artykuł naukowy, w którym zaprezentowano przegląd osiągnięć w badaniach wielowarstwowych folii polielektrolitowych i mikrokapsuł reagujących na bodźce. Autorami pracy są naukowcy z Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Publikacja powstała we współpracy z Instytutem Katalizy i Fizykochemii Powierzchni im. Jerzego Habera Polskiej Akademii Nauk.
więcej o Kolejna praca chemików z UJ na łamach międzynarodowego czasopisma
Były rektor UJ uhonorowany za wkład w rozwój polsko-japońskich relacji
uroczystość

Były rektor UJ uhonorowany za wkład w rozwój polsko-japońskich relacji

16.11.2022
Prof. Wojciech Nowak, rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego w latach 2012-2020, otrzymał w środę 16 listopada Order Wschodzącego Słońca - Złote Promienie ze Wstęgą. Odznaczenie wręczył mu ambasador Japonii w Polsce Akio Miyakima podczas uroczystości, która odbyła się w auli Collegium Novum.
więcej o Były rektor UJ uhonorowany za wkład w rozwój polsko-japońskich relacji
CEP UJ na krakowskiej mapie miejsc przyjaznych rodzinom z dziećmi

16.11.2022
Podczas uroczystej gali w sali Senatorskiej w Zamku Królewskim na Wawelu zostały ogłoszone wyniki 4. edycji plebiscytu "Miejsce Przyjazne Rodzinom z Dziećmi". Kilkadziesiąt podmiotów otrzymało certyfikat oraz możliwość oznaczenia placówki specjalną naklejką, dzięki której klienci łatwo rozpoznają to miejsce jako przyjazne najmłodszym czy też rodzinom wielopokoleniowym. W tym gronie znalazło się Centrum Edukacji Przyrodniczej Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o CEP UJ na krakowskiej mapie miejsc przyjaznych rodzinom z dziećmi
Una Europa świętuje zakończenie projektu 1Europe

15.11.2022
Podczas spotkań, które odbywają się w dniach od 15 do 17 listopada w Brukseli oraz Leuven, zaplanowano szereg sesji poświęconych refleksji oraz uczczenia osiągnięć całej społeczności Una Europa pracującej w projekcie 1Europe.
więcej o Una Europa świętuje zakończenie projektu 1Europe