Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Grant na opracowanie szybkiej diagnostyki przesiewowej tętniaków
osiągnięcie

Grant na opracowanie szybkiej diagnostyki przesiewowej tętniaków

30.11.2022
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) ogłosiło wyniki kolejnej edycji programu LIDER. W gronie laureatów znalazł się dr Roger Krzyżewski z Wydziału Lekarskiego UJ CM. Naukowiec otrzymał ponad 1,2 mln złotych dofinansowania na realizację projektu "Nowa metoda przesiewowej diagnostyki tętniaka tętnicy środkowej mózgu - analiza sygnału przezczaszkowej ultrasonografii dopplerowskiej z zastosowaniem metod sztucznej inteligencji".
więcej o Grant na opracowanie szybkiej diagnostyki przesiewowej tętniaków
Badacz z UJ pokieruje krakowskim oddziałem Polskiej Akademii Nauk

29.11.2022
Profesor Karol Życzkowski z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego został wybrany na prezesa Oddziału Polskiej Akademii Nauk w Krakowie. Zastąpi na tym stanowisku prof. Andrzeja Jajszczyka z Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. W prezydium w kadencji 2023-2026 zasiądzie troje pracowników naukowych najstarszej polskiej uczelni.
więcej o Badacz z UJ pokieruje krakowskim oddziałem Polskiej Akademii Nauk
UJ uhonorował światowej sławy kardiochirurga dziecięcego
uroczystość

UJ uhonorował światowej sławy kardiochirurga dziecięcego

28.11.2022
Profesor Janusz Skalski, kierownik Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej UJ CM, otrzymał 28 listopada w auli Collegium Novum złoty medal "Plus ratio quam vis". To najwyższe uniwersyteckie odznaczenie przyznano w uznaniu zasług w kardiochirurgii dziecięcej.
więcej o UJ uhonorował światowej sławy kardiochirurga dziecięcego
Czy w bardziej zielonych okolicach dzieci uczą się lepiej?
osiągnięcie

Czy w bardziej zielonych okolicach dzieci uczą się lepiej?

25.11.2022
Czy dzieci, które chodzą do szkół i mieszkają w bardziej zielonych okolicach, uzyskują lepsze wyniki w nauce? Tak sugerowały badania prowadzone w USA. Zespół Epidemiologii w projekcie "NeuroSmog" z Instytutu Psychologii UJ postanowił sprawdzić, czy rzeczywiście istnieje taka zależność.
więcej o Czy w bardziej zielonych okolicach dzieci uczą się lepiej?
Wręczono Nagrody im. Józefa A. Gierowskiego i Chonego Shmeruka
nagrody

Wręczono Nagrody im. Józefa A. Gierowskiego i Chonego Shmeruka

23.11.2022
Za nami 5. edycji nagrody za najlepszą naukową publikację książkową w dziedzinie historii i kultury Żydów w Polsce. Decyzją kapituły, której przewodniczy dziekan Wydziału Historycznego UJ prof. Stanisław Sroka, zwyciężył dr Marek Tuszewicki z Instytutu Judaistyki UJ. Nagrodzony tytuł "A Frog under the Tongue. Jewish Folk Medicine in Eastern Europe" ukazał się nakładem prestiżowej Littman Library of Jewish Civilization.
więcej o Wręczono Nagrody im. Józefa A. Gierowskiego i Chonego Shmeruka