Wyniki sortowane według etykiety: rada uczelni

Medale <span lang="la">Cracoviae</span> Merenti wręczone. Laureatami profesorowie UJ
uroczystość rada uczelni

Medale Cracoviae Merenti wręczone. Laureatami profesorowie UJ

05.10.2022
5 października w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa odbyła się uroczysta sesja z okazji wręczenia brązowych medali Cracoviae Merenti zasłużonym profesorom Uniwersytetu Jagiellońskiego – Andrzejowi Białasowi oraz Jackowi Purchli. Naukowcy zostali uhonorowani w uznaniu szczególnych zasług dla Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa. Radni decyzję o przyznaniu profesorom medali oznaczonych nr. 40 i 41 podjęli podczas sesji 27 kwietnia.
więcej o Medale Cracoviae Merenti wręczone. Laureatami profesorowie UJ
659. rok akademicki w Uniwersytecie Jagiellońskim rozpoczęty
uroczystość rada uczelni senat

659. rok akademicki w Uniwersytecie Jagiellońskim rozpoczęty

01.10.2022
Trzykrotnym uderzeniem berła rektor UJ prof. Jacek Popiel otworzył nowy rok akademicki. W dziejach naszej uczelni to już 659. raz, kiedy uniwersyteckie budynki zapełnią się młodymi ludźmi, którzy przyjechali do Krakowa zdobywać wiedzę, poszerzać horyzonty myślowe, rozpoczynać przygodę z nauką, a także zawiązywać nowe przyjaźnie. Już za dwa dni tysiące studentów i studentek podejmie naukę na 16 wydziałach UJ.
więcej o 659. rok akademicki w Uniwersytecie Jagiellońskim rozpoczęty
Uniwersytet Jagielloński świętuje 658. rocznicę powstania [ZDJĘCIA]
uroczystość rada uczelni senat

Uniwersytet Jagielloński świętuje 658. rocznicę powstania [ZDJĘCIA]

12.05.2022
Jako kontynuatorzy dzieła zapoczątkowanego przez założycieli krakowskiego Studium Generale jesteśmy wszelako dalecy od tego, aby spocząć na laurach. Mierzymy się wszak nieustannie z coraz to nowymi wyzwaniami, które wymagają od nas roztropności, determinacji, umiejętności wynajdywania rozwiązań dla problemów i sytuacji, które stają na naszej drodze - mówił podczas dzisiejszego posiedzenia Senatu rektor UJ prof. Jacek Popiel.
więcej o Uniwersytet Jagielloński świętuje 658. rocznicę powstania [ZDJĘCIA]
Resort nauki wstrzymuje kontakty z rosyjskimi uczelniami
rada uczelni senat

Resort nauki wstrzymuje kontakty z rosyjskimi uczelniami

08.03.2022
W imieniu całej polskiej społeczności akademickiej wyrażam stanowczy sprzeciw wobec agresji Federacji Rosyjskiej na suwerenne państwo, jakim jest Ukraina. Inwazja ta stanowi fundamentalne naruszenie międzynarodowych zobowiązań, tj. Karta Narodów Zjednoczonych i Akt Końcowy z Helsinek - napisał sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki prof. Włodzimierz Bernacki w liście do dr. Walerija Falkowa, ministra nauki i szkolnictwa wyższego Federacji Rosyjskiej.
więcej o Resort nauki wstrzymuje kontakty z rosyjskimi uczelniami
UJ ponownie podjął wyzwanie #KolędaDlaHospicjum2021
rada uczelni

UJ ponownie podjął wyzwanie #KolędaDlaHospicjum2021

21.12.2021
#KolędaDlaHospicjum2021 – to druga edycja akcji powszechnego kolędowania, która ma na celu wyrażenie solidarności z chorymi oraz wsparcie finansowe dla najstarszego w Polsce hospicjum – Hospicjum św. Łazarza w Krakowie. Jest też zachętą do kultywowania naszych świątecznych tradycji wspólnego kolędowania i składania sobie życzeń.
więcej o UJ ponownie podjął wyzwanie #KolędaDlaHospicjum2021