Wyniki sortowane według etykiety: senat

Resort nauki wstrzymuje kontakty z rosyjskimi uczelniami
rada uczelni senat

Resort nauki wstrzymuje kontakty z rosyjskimi uczelniami

08.03.2022
W imieniu całej polskiej społeczności akademickiej wyrażam stanowczy sprzeciw wobec agresji Federacji Rosyjskiej na suwerenne państwo, jakim jest Ukraina. Inwazja ta stanowi fundamentalne naruszenie międzynarodowych zobowiązań, tj. Karta Narodów Zjednoczonych i Akt Końcowy z Helsinek - napisał sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki prof. Włodzimierz Bernacki w liście do dr. Walerija Falkowa, ministra nauki i szkolnictwa wyższego Federacji Rosyjskiej.
więcej o Resort nauki wstrzymuje kontakty z rosyjskimi uczelniami
Uniwersytet Jagielloński rozpoczyna 658. rok akademicki
uroczystość rada uczelni senat

Uniwersytet Jagielloński rozpoczyna 658. rok akademicki

01.10.2021
W najstarszej polskiej uczelni rozpoczyna się kolejny rok akademicki. Zgodnie z założeniem większość zajęć ma się odbywać stacjonarnie, a zdalnie prowadzone będą przede wszystkim bardzo oblegane wykłady. Zatem już za kilka dni tysiące studentów i studentek rozpocznie naukę na 16 wydziałach uniwersytetu. Wielu z nich przekroczy progi szkoły wyższej po raz pierwszy w życiu. To właśnie ich reprezentacja złożyła ślubowanie 1 października podczas uroczystej inauguracji 658. roku akademickiego, która odbyła się w auli Collegium Novum UJ.
więcej o Uniwersytet Jagielloński rozpoczyna 658. rok akademicki
Podziękowania dla profesora Zdzisława Pietrzyka
senat

Podziękowania dla profesora Zdzisława Pietrzyka

30.06.2021
30 czerwca podczas posiedzenia Senatu UJ rektor uczelni prof. Jacek Popiel złożył podziękowania i gratulacje prof. Zdzisławowi Pietrzykowi w związku z zakończeniem pełnienia przez niego funkcji dyrektora Biblioteki Jagiellońskiej.
więcej o Podziękowania dla profesora Zdzisława Pietrzyka
UJ świętuje 657. urodziny i honoruje wybitnego socjologa [ZDJĘCIA]
uroczystość rada uczelni senat

UJ świętuje 657. urodziny i honoruje wybitnego socjologa [ZDJĘCIA]

12.05.2021
Święto Uniwersytetu Jagiellońskiego to dla nas dzień szczególny i wyjątkowy. Od lat czcimy go ku pamięci przodków i aby wskazać uniwersyteckim pokoleniom, które przyjdą po nas to, co ważne w dziejach Almae Matris Jagellonicae - mówił podczas dzisiejszego posiedzenia Senatu rektor UJ prof. Jacek Popiel. W trakcie uroczystości do grona profesorów honorowych najstarszej polskiej uczelni dołączył wybitny uczony - prof. Piotr Sztompka.
więcej o UJ świętuje 657. urodziny i honoruje wybitnego socjologa [ZDJĘCIA]
Rozpoczął się 657. rok akademicki w Uniwersytecie Jagiellońskim
rada uczelni senat

Rozpoczął się 657. rok akademicki w Uniwersytecie Jagiellońskim

01.10.2020
W dniu inauguracji kolejnego roku akademickiego w dziejach naszego uniwersytetu zawsze wracamy do historii uczelni, w której były wielkie wydarzenia, ale były też chwile trudne, które dzięki wytrwałości, samozaparciu i mądrości udało się pokonać. Ten powrót do historii jest też okazją do poszukiwania nadziei, że i nam współcześnie uda się pokonać przeszkody, przed którymi postawił nas świat w obliczu pandemii – powiedział rektor UJ prof. Jacek Popiel.
więcej o Rozpoczął się 657. rok akademicki w Uniwersytecie Jagiellońskim