Wyniki sortowane według etykiety: relacja

Konferencja India and Pakistan after 70 years of Independence

Konferencja India and Pakistan after 70 years of Independence

15.12.2017
W dniach 11-12 grudnia br. odbyła się międzynarodowa konferencja "India and Pakistan after 70 years of Independence: Reflections on Culture and Politics", zorganizowana przez Instytut Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Konferencja India and Pakistan after 70 years of Independence
Fenomen papieża Franciszka

Fenomen papieża Franciszka

26.10.2017
Organizacja międzynarodowej konferencji naukowej poświęconej fenomenowi papieża Franciszka „Media-Kultura-Komunikacja", połączyła różnych ludzi, różne instytucje i różne spojrzenia na rzeczywistość. Przygotowały ją wspólnie Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II oraz Naczelna Rada Adwokacka. Spotkanie, które odbyło się 26 października br. w auli Collegium Novum UJ, było próbą refleksji naukowej nad fenomenem Jorge Mario Bergoglio, człowieka, który swoim sposobem bycia ujął miliony wierzących i niewierzących na całym świecie.
więcej o Fenomen papieża Franciszka

17.10.2017
17 października 2017 r. na Uniwersytecie Jagiellońskim odbyła się trzecia edycja konferencji "Opieka paliatywna i hospicyjna. medycyna, humanizm, wolontariat." Tematem przewodnim tegorocznego spotkania było "Komunikowanie się u kresu życia".
więcej o Jak rozmawiać z nieuleczalnie chorymi i ich bliskimi? III konferencja o opiece paliatywnej
Chirurgia, to wieczne wychodzenie na scenę

Chirurgia, to wieczne wychodzenie na scenę

30.09.2017
–Jest bardzo wąska granica pomiędzy samozadowoleniem, a samouwielbieniem. Najważniejsza w zawodzie chirurga jest samokrytyka – powiedział rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak 30 września br. podczas sesji plenarnej „Chirurgia i sztuka – mistrz i uczniowie”. Prowadząca sesję Ewa Drzyzga rozmawiała na ten temat z rektorem UJ i rektorem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej prof. Dorotą Segdą. Sesja była częścią programu 68. Kongresu Towarzystwa Chirurgów Polskich, który rozpoczął się 27 września br. w Krakowie.
więcej o Chirurgia, to wieczne wychodzenie na scenę
Konferencja "Polskie Towarzystwo Mikrobiologów: wczoraj - dziś - jutro"
relacja

Konferencja "Polskie Towarzystwo Mikrobiologów: wczoraj - dziś - jutro"

24.09.2017
Od 22 do 23 września w Auditorium Maximum UJ odbyła się konferencja naukowa "PTM: wczoraj - dziś - jutro", której organizatorem było Polskie Towarzystwo Mikrobiologów oraz Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ oraz Katedra Mikrobiologii Wydziału Lekarskiego UJ CM.
więcej o Konferencja "Polskie Towarzystwo Mikrobiologów: wczoraj - dziś - jutro"