Wyniki sortowane według etykiety: relacja

„Język i Metoda” po raz trzeci na Uniwersytecie Jagiellońskim

„Język i Metoda” po raz trzeci na Uniwersytecie Jagiellońskim

17.05.2017
17 maja 2017 roku na Uniwersytecie Jagiellońskim rozpoczęła się trzecia międzynarodowa konferencja naukowa pt. „Język i metoda. Język rosyjski w badaniach lingwistycznych XXI wieku”. Tematem tegorocznej edycji spotkania jest "Składnia w tekście. Tekst w składni. Analiza lingwistyczna w Trójkącie Bermudzkim: Kombinatoryka – Semantyka – Składnia.
więcej o „Język i Metoda” po raz trzeci na Uniwersytecie Jagiellońskim
Rozmowy o Ustawie 2.0 na UJ

Rozmowy o Ustawie 2.0 na UJ

15.05.2017
O kształcie nowej ustawy o szkolnictwie wyższym dyskutował 15 maja br. Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego, z rektorami krakowskich uczelni.
więcej o Rozmowy o Ustawie 2.0 na UJ

22.04.2017
Zorganizowaliśmy ją dla uczniów, bo ich lubimy i chcemy, aby poziom przyszłych studentów był jak najlepszy – mówi dr Karol Dudek z Wydziału Chemii UJ.
więcej o Ponad sześciuset uczniów pisało próbną maturę z chemii z UJ i „Dziennikiem Polskim”
Jaskinia Filozofów. Dyskusja o granicach otwartości

Jaskinia Filozofów. Dyskusja o granicach otwartości

21.04.2017
W Krakowie trwają 17. Dni Tischnerowskie. Każdego roku tradycyjnym punktem programu tego wydarzenia jest debata z cyklu "Jaskinia Filozofów". Spotkanie, które odbyło się 21 kwietnia w auli Auditorium Maximum UJ zatytułowano "Inny. Obcy. Bliźni. Granice otwartości".
więcej o Jaskinia Filozofów. Dyskusja o granicach otwartości
"Moja droga ze Wschodu do Polski" - spotkanie z profesorem Armenem Edigarianem

"Moja droga ze Wschodu do Polski" - spotkanie z profesorem Armenem Edigarianem

07.04.2017
Spotkanie z prorektorem UJ ds. dydaktyki odbyło się 5 kwietnia w ramach cyklu popularyzatorskiego „Spotkania Wschodnie”, które zostało zorganizowane już po raz 99. przez Instytut Filologii Wschodniosłowiańskiej UJ (IFW UJ). Gospodarzem zebrania był dr hab. Aleksander Wawrzyńczak, zastępca dyrektora IFW UJ, a moderatorem - dr Bartosz Gołąbek z Katedry Kultury Słowian Wschodnich UJ.

więcej o "Moja droga ze Wschodu do Polski" - spotkanie z profesorem Armenem Edigarianem