Wyniki sortowane według etykiety: uroczystość

Pracownicy UJ uhonorowani z okazji Święta Edukacji Narodowej

Pracownicy UJ uhonorowani z okazji Święta Edukacji Narodowej

14.11.2023
We wtorek 14 listopada odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu UJ zwołane z okazji Święta Edukacji Narodowej, które upamiętnia rocznicę powstania pierwszego ministerstwa oświaty w Polsce i Europie. Uroczystość pierwotnie miała odbyć się w październiku, ale z przyczyn niezależnych od Uniwersytetu Jagiellońskiego wydłużyły się procedury wyłaniania osób, którym miały zostać w tym roku przyznane medale i odznaczenia państwowe.
więcej o Pracownicy UJ uhonorowani z okazji Święta Edukacji Narodowej
Inauguracja roku akademickiego 2023/2024 w Szkołach Doktorskich UJ

Inauguracja roku akademickiego 2023/2024 w Szkołach Doktorskich UJ

13.11.2023
9 listopada w auli Collegium Novum spotkali się doktoranci ze wszystkich szkół działających w Uniwersytecie Jagiellońskim: Szkoły Doktorskiej Nauk Humanistycznych, Szkoły Doktorskiej Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu, Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych, Szkoły Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych. Obecni byli nie tylko doktoranci rozpoczynający naukę, ale także absolwenci tych szkół.
więcej o Inauguracja roku akademickiego 2023/2024 w Szkołach Doktorskich UJ
Pamięć Uniwersytetu trwa
uroczystość rada uczelni senat moiblna

Pamięć Uniwersytetu trwa

06.11.2023
- Naszym obowiązkiem, jako przedstawicieli krakowskiego środowiska akademickiego jest przypominanie o dramatycznych wydarzeniach z 6 listopada 1939 roku i przestrzeganie przed odnawiającym się na świecie złem – mówił rektor UJ prof. Jacek Popiel podczas spotkania na Cmentarzu Rakowickim, gdzie licznie zgromadzili się m.in. pracownicy, studenci i władze UJ, aby uczcić 84. rocznicę Sonderaktion Krakau – podstępnego aresztowania pracowników naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego i innych uczelni Krakowa przez władze hitlerowskie.
więcej o Pamięć Uniwersytetu trwa
30 lat programu SYLFF na Uniwersytecie Jagiellońskim

30 lat programu SYLFF na Uniwersytecie Jagiellońskim

27.10.2023
W dniach 26-27 października Uniwersytet Jagielloński świętował 30. rocznicę dołączenia do członków sieci SYLFF, korzystających z Funduszu Stypendialnego im. Ryoichi Sasakawy dla Młodych Liderów, który stanowi wspólną inicjatywę japońskich fundacji Nippon Foundation oraz Tokyo Foundation for Policy Research.
więcej o 30 lat programu SYLFF na Uniwersytecie Jagiellońskim
Medal "<span lang="la">Plus ratio quam vis</span>" dla prof. Piotra Jana Chełkowskiego

Medal "Plus ratio quam vis" dla prof. Piotra Jana Chełkowskiego

20.10.2023
20 października w auli Collegium NovumUJ odbyła się uroczystość przekazania przyznanego prof. Piotrowi J. Chełkowskiemu srebrnego medalu "Plus ratio quam vis" na ręce jego córki, Moniki Chełkowskiej-Tarony.
więcej o Medal "Plus ratio quam vis" dla prof. Piotra Jana Chełkowskiego