Wyniki sortowane według etykiety: uroczystość

Medal "Plus ratio quam vis" dla profesora Jana Ostrowskiego [FOTO]

Medal "Plus ratio quam vis" dla profesora Jana Ostrowskiego [FOTO]

14.12.2018
Profesor Jan Ostrowski, wieloletni pracownik naukowy Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego, otrzymał w piątkowe popołudnie złoty medal "Plus ratio quam vis". Uroczystość odbyła się w sali im. Karola i Karoliny Lanckorońskich w Collegium Iuridicum.
więcej o Medal "Plus ratio quam vis" dla profesora Jana Ostrowskiego [FOTO]
Znamy wyniki konkursu im. Wacława Felczaka i Henryka Wereszyckiego

Znamy wyniki konkursu im. Wacława Felczaka i Henryka Wereszyckiego

14.12.2018
Autorzy książki „Ukraiński Piemont: Ruś Zakarpacka w okresie autonomii 1938-1939” prof. Piotr Kołakowski i prof. Michał Jarnecki zostali laureatami XVIII edycji konkursu im. Wacława Felczaka i Henryka Wereszyckiego. Nagrodę honorową otrzymał dr hab. Maciej Górny za książkę „Kreślarze ojczyzn: geografowie i granice międzywojennej Europy”.
więcej o Znamy wyniki konkursu im. Wacława Felczaka i Henryka Wereszyckiego
Uniwersytet wita nowych pracowników

Uniwersytet wita nowych pracowników

13.12.2018
13 grudnia w auli Collegium Novum odbyło się powitanie nowych pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego przez rektora uczelni prof. Wojciecha Nowaka.
więcej o Uniwersytet wita nowych pracowników
Prof. Andrzej Zoll Profesorem Honorowym UJ

Prof. Andrzej Zoll Profesorem Honorowym UJ

27.11.2018
Nadanie wybitnemu polskiemu prawnikowi oraz byłemu prezesowi Trybunału Konstytucyjnego tej wyjątkowej godności odbyło się 27 listopada podczas uroczystego posiedzenia Senatu Uniwersytetu Jagiellońskiego. Do tej pory tytułem Profesora Honorowego UJ nagrodzonych zostało jedynie 16 osób.
więcej o Prof. Andrzej Zoll Profesorem Honorowym UJ
Prof. Piotr Chłosta doktorem honoris causa Uniwersytetu Semmelweisa

Prof. Piotr Chłosta doktorem honoris causa Uniwersytetu Semmelweisa

16.11.2018
16 listopada Uniwersytet Semmelweisa w Budapeszcie uhonorował tytułami doktorów honoris causa światowej sławy naukowców. Zaszczytne wyróżnienie tej najstarszej węgierskiej uczelni medycznej odebrał prof. Piotr Chłosta, kierownik Katedry i Kliniki Urologii UJ Collegium Medicum.
więcej o Prof. Piotr Chłosta doktorem honoris causa Uniwersytetu Semmelweisa