Wyniki sortowane według etykiety: uroczystość

Akademicki Dzień Pamięci. W 79. rocznicę Sonderaktion Krakau

Akademicki Dzień Pamięci. W 79. rocznicę Sonderaktion Krakau

06.11.2018
6 listopada mija 79 lat od przeprowadzenia przez hitlerowskiego okupanta podstępnej akcji, w wyniku której 183 krakowskich profesorów i nauczycieli akademickich, w tym 155 pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego, zostało aresztowanych, a następnie wywiezionych do obozów koncentracyjnych w Sachsenhausen i Dachau, gdzie kilkunastu z nich straciło życie.
więcej o Akademicki Dzień Pamięci. W 79. rocznicę Sonderaktion Krakau
Dwa wieki filologii słowiańskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim

Dwa wieki filologii słowiańskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim

22.10.2018
22 października w auli Collegium Novum UJ odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Rady Wydziału Filologicznego, zwołane dla uczczenia dwusetnej rocznicy istnienia studiów slawistycznych w naszej uczelni. Obchody jubileuszowe rozpoczęło uroczyste odnowienie doktoratu profesora Jacka Balucha w 50. rocznicę jego uzyskania.
więcej o Dwa wieki filologii słowiańskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim
Uniwersytet dziękuje emerytowanym profesorom

Uniwersytet dziękuje emerytowanym profesorom

18.10.2018
18 października 2018 roku w Collegium Maius UJ odbyło się uroczyste pożegnanie profesorów przechodzących na emeryturę. W ceremonii uczestniczyli m.in. rektor, prorektorzy oraz dziekani wydziałów Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Uniwersytet dziękuje emerytowanym profesorom
Posiedzenie Senatu UJ z okazji Święta Edukacji Narodowej

Posiedzenie Senatu UJ z okazji Święta Edukacji Narodowej

15.10.2018
Święto Edukacji Narodowej upamiętnia rocznicę powstania pierwszego ministerstwa oświaty w Polsce i w Europie - Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i powołana uchwałą Sejmu w dniu 14 października 1773 roku.
więcej o Posiedzenie Senatu UJ z okazji Święta Edukacji Narodowej
Inauguracja programu International Security and Development (ISAD)
uroczystość

Inauguracja programu International Security and Development (ISAD)

12.10.2018
11 października odbyła się uroczysta inauguracja studiów II stopnia International Security and Development (ISAD). Program jest prowadzony w Instytucie Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ od roku akademickiego 2018/19 dzięki wsparciu finansowemu Unii Europejskiej (Programu Operacyjnego Wiedza-Edukacja-Rozwój – POWER).
więcej o Inauguracja programu International Security and Development (ISAD)